Рівненська єпархія. Різдвяний форум у Корецькій обителі

9 січня в Корецькому благочинні відбувся молодіжний форум

У різдвяні дні вже традиційно третій рік поспіль молодь Рівненщини не лише прославляє піснеспівами Різдво Господнє, а й відвідує православні молодіжні форуми в різних благочиннях нашої єпархії.

9 січня відбувся молодіжний форум у Корецькому благочинні. Проходив він у жіночому Свято-Троїцькому ставропігійному монастирі. Після святкової Божественної літургії, яку служив владика Рівненський та Острозький Варфоломій, учасників форуму пригощали смачною трапезою. Після обіду розпочалася офіційна частина: знайомство зі священиками, вітальне слово Рівненського благочинного Валерія Капітанюка та привітання молоді владикою.

Цього року на обговорення священнослужителі винесли складні, але цікаві теми: «Облачення», «Церковне начиння» та «Проскомідія». Щоб роз'яснити молоді, що таке церковне облачення, всіх запросили до Предтечинського храму. Також там демонстрували всі елементи, які використовують у підготовці до Проскомідії. Розповіли і про чини, права та обов'язки священиків. Приємно, що багато хто знайомий із деталями богослужіння, оскільки паламарює в парафіяльних храмах, а дехто навіть готується стати священиком. Щоб краще відтворити деталі, організатори показали ще й відеоролики на відповідні теми.

Після основної інформаційної частини молодь запросили до актової зали регентського училища, що при монастирі. Там учениці ставили чарівну різдвяну казку «Жар-Птиця». Також пригощали смачним печивом та чаєм. Не обійшлося і без записок. Кожен учасник мав можливість отримати відповідь на запитання, яке цікавило, висловивши його в записці.

Хоча хлопці з дівчатами потомилися, оскільки день був насиченим та інформаційним, але все-таки по закінченню форуму всі вирушили на колядки, які традиційно проходять в монастирі третього дня святкування Різдва Христового.

Підбиваючи підсумки святкового дня, скажу про значний розвиток духовності серед молоді.

Господь управив мене відвідати всі різдвяні форуми Кореччини від початку їх заснування. Хочеться відзначити духовний та професійний розвиток цього щорічного заходу. Священнослужителі вкладають на цій ниві не даремно. Якщо два роки тому під час першого форуму на священників дивилося вісімдесят пар зляканих, невпевнених юних очей, які не зовсім знали, навіщо їх запросили на зустріч, то цього року, хоч і була така сама кількість присутніх, але очі вже не ті. Переважна частина юнаків та дівчат, побувавши на різноманітних православних з'їздах, уже вкотре з великим задоволенням йдуть на святкову зустріч зі священиками, чекають глибшого пізнання Господа, кращого вивчення Православ'я, нових порад на життя в сучасному складному світі. Та юна молодь подорослішала, почала усвідомлювати важливість християнського життя, тому і з нетерпінням чекає цих зустрічей. І не лише для себе, а й приводить своїх друзів, рідних, яких прагнуть спастися. Саме через такі бесіди отці прагнуть зблизитися з молоддю, стати їхніми наставниками та духовними друзями. Певно, через священство Сам Господь з любов'ю стукає в молоді серця. Нам треба лише їх розкрити...

Вітаю всіх християн із Різдвом Христовим! Хай Господь своєю благодаттю та неосяжною любов'ю торкнеться кожного серця!

  • 1
  • DSCN2496
  • DSCN2498
  • DSCN2499
  • DSCN2501

Орина Кислюк