Хмельницька єпархія. Участь у новорічному форумі. Враження Хмельницької молодіжки про поїздку до Почаєва

Дев'ятий рік поспіль у Свято-Успенській Почаївській Лаврі проходить Міжнародний молодіжний новорічний форум. На нього приїздить небайдужа православна молодь з усієї України та близького зарубіжжя

Благословив проведення Міжнародного молодіжного новорічного форуму, який тривав із 30 грудня 2013 року по 2 січня 2014 року в Почаєві, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Володимир.

Програма молодіжного форуму передбачала багато цікавого:

 • молебень у семінарському храмі;
 • майстер-класи та зустрічі зі священиками;
 • вечірня служба напередодні Нового року;
 • нічна Божественна літургія в семінарському храмі або в Троїцькому соборі;
 • ранкова Божественна Літургія в Свято-Успенському соборі (архієрейським чином);
 • зустріч із митрополитом Тернопільським і Кременецьким Сергієм;
 • паломництво до Почаївського Свято-Духівського скиту;
 • поїздка до Тернополя та до Кременецького монастиря.

Хмельницька православна молодіжна на чолі з отцем Олександром приїхала до Свято-Успенської Почаївської Лаври 31 грудня 2013 року, на ранок другого дня молодіжного форуму. І відразу здійснила піший похід до Почаївського Свято-Духівського скиту та на кладовище монахів. А вже ввечері – вечірня святкова служба, що готувала до Божественної літургії та святкування дня пам'яті угодника Божого преподобного Амфілохія Почаївського.

Саме перебування на цьому святому місці не може залишити байдужим нікого. Православна молодь та інші паломники в духовній єдності просили в Пресвятої Богородиці та в Господа Бога Іісуса Христа заступництва. Вражала кількість православних, що приїхали до Почаєва, щоб помолитися за рідних та близьких і віддати данину пам'яті угоднику Божому преподобному Амфілохію Почаївському. Саме тому служили архієрейську Божественну літургію, дуже яскраву та благодатну. Вразив також церковний спів у виконанні трьох хорів, а також атмосфера, яка панувала на території Лаври в цей зимовий період.

На ранковій святковій Божественній літургії в Свято-Успенському соборі було видно, що й православним після нічної святкової Божественної літургії захотілося лишитися і помолитися за рідних та близьких.

Після цього відбулася зустріч із митрополитом Тернопільським і Кременецьким Сергієм. Він сказав дуже цікаву та пізнавальну проповідь, яка закликала до щирої молитви, покаяння, смирення та терпіння, а також зачитав привітання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнійшого Володимира. Приїжджа православна молодь ставила владиці Сергію чимало запитань. Наприкінці зустрічі на згадку про Міжнародний молодіжний новорічний форум учасникам подарували іконки преподобного Силуана Афонського. Після цього були іще майстер-класи, але нашій Хмельницькій молодіжці вже час було повертатися додому.

На зворотному шляху ми відвідали храм на честь Воздвиження Хреста Господнього (настоятель храму – ієрей Олександр, який веде Хмельницьку молодіжну) та джерело в селі Сарнові.

Так пройшов форум.

Дещо засмутило те, що багато заходів програми Новорічного форуму було скасовано, а ще не організували знайомства приїжджої православної молоді України та близького зарубіжжя.

Ось деякі враження про поїздку:

Наталія: «Благодать. Духовне піднесення. Можливість помолитися за рідних та близьких. Також тепер я по-новому ставлюся до зустрічі Нового року. (А він є?) У православних зовсім інший Новий рік. А так ми готуємося зустрічати Різдво Господа Бога Нашого Іісуса Христа... Як би хотілося знову поїхати на Новий рік до Почаєва».

Любов: «Молодіжний новорічний форум у Почаєві – це сила-силенна нових вражень, емоцій, духовне піднесення, створення справжнього святково-казкового настрою. Найбільше вражень у моєму серці залишила зустріч із митрополитом Тернопільським і Кременецьким Сергієм, де я почула багато відповідей на актуальні запитання православної молоді».

Алла: «Це найкращий Новий рік, який пам'ятаю. Вражена кількістю людей у храмі новорічної ночі. Здається, їх було більше, ніж на престольне свято Почаївської ікони Божої Матері. І хоча то зовсім незнайомі люди, але вони мені здалися дуже близькими та рідними.»

 • 1
 • IMG_1041
 • IMG_1054
 • IMG_1055
 • IMG_1057
 • IMG_1063

Наталія Купцова, Ксенія Сівко
Відділ у справах молоді Хмельницької єпархії УПЦ