Хмельницька єпархія. Акція «Подаруй дітям радість!»

19 грудня 2013 року, на святого Миколая, Хмельницька молодіжка роздавала подарунки

19 грудня вся Україна святкує день святого Миколая Чудотворця, покровителя всіх бідних, знедолених та скривджених.

Наша молодіжка вирішила зробити маленьке свято для перехожих діток. На святого Миколая біля стін Православного молодіжного центру ми встановили намет, запрошуючи всіх охочих. Солодощі, розмальовки, ручки, блокнотики – такі подарунки отримували дітки. Та й не лише дітки: солодкими подарунками ми пригощали навіть бабусь, і ті раділи з того не менш, ніж діти. Аби люди більше розуміли різницю між святим Миколаєм, Дідом Морозом та Санта-Клаусом, ми роздавали розроблені нами інформаційні листівочки.

Санта-Клаус – різдвяний персонаж американців. Слово походить від імені святого Миколая (сейнт Ніколас). До Америки його занесли переселенці з Голландії, які на батьківщині відзначають свято Сінтер Клаас 6 грудня. З часом нідерландська назва святого Миколая була дещо спрощена та видозмінена на Санта-Клаус. А дата святкування забулася і злилася з різдвяними святами. Теперішній Санта-Клаус – це веселий дідусь із білою бородою та червоним капелюхом. Він літає в повітрі казковими оленями і влазить крізь димарі до будинків, щоб робити дітям та дорослим подарунки. Такий зовнішній вигляд Санта-Клауса належить пензлю Сандблома – американського художника, який намалював 1931 року серію малюнків до реклами кока-коли. Подальша історія Санти взагалі мала яскраво виражений комерційний характер, а його образ все більше віддалявся від прототипу.

У радянські часи образом Діда Мороза керівники компартії намагалися стерти образ святого Миколая. Дід Мороз як різдвяний персонаж у Росії вперше з'явився на Різдво 1910-го року, однак не набув широкої популярності. Сучасний образ Діда Мороза формувався переважно радянськими художниками та кінематографістами на противагу американському Санті, що проник після Другої світової війни у Європу. В Україні ж уперше провели організоване новорічне дитяче свято за участю Діда Мороза 1935 року.

Саме святий Миколай є прообразом Санта-Клауса та альтернативою Діда Мороза. На жаль, останні два витвори настільки видозмінили свого попередника, що в них уже неможливо простежити образ святого. А святитель Миколай завжди чує, коли до нього звертаємося, на відміну від двох інших.

  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • foto-06.01.2014

Ксенія Сівко,

секретар Відділу у справах молоді Хмельницької єпархії УПЦ