Відбувся ІІ всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайські зустрічі» під гаслом Любов, єдність і мир – мета людей зі «світу тиші»

20-23 травня відбувся ІІ всеукраїнський фестиваль православної нечуючої молоді «Первомайські зустрічі», який по праву зайняв належне місце серед важливих духовних проектів УПЦ

Фестиваль заснований зусиллями Воскресенської єпархії та київської недільної школи для людей з вадами слуху «Чути серцем». Захід має на меті духовне становлення віруючих людей з вадами слуху в лоні православної Церкви, популяризацію жестової мови серед священиків і волонтерів, а також сприяння укріпленню в середовищі глухих людей інституту сім’ї та традиційних християнських цінностей.

На фестиваль приїхало більше 80 нечуючих людей з 10 міст України та Ближнього Зарубіжжя. Приїзд представників молдовської общини став початком теплої дружби нечуючих на міжнародному рівні.

Місце, у якому відбувся триденний з’їзд людей з вадами слуху, було обране невипадково: яскрава краса скелястих круч, духмяні лугові трави та первозданний змішаний ліс безсумнівно сприяли посиленню почуття прекрасного у відірваних від повноцінного спілкування слабочуючих та нечуючих людей.

Організатори заходу з любов’ю та увагою підійшли до кожної деталі програми: зі смаком оформили святкову сцену, підготували насичену програму, щедрий стіл та забезпечили гарний настрій усіх присутніх. Деякі общини нечуючих приїхали сім’ями, отже протягом трьох днів затишна «Дубровка» повнилася не лише усміхненими обличчями дорослих людей, але й дзвінким дитячим сміхом.

Відкриттю «Первомайських зустрічей» передувала спільна молитва — молебень на початок доброї справи, який очолив засновник фестивалю єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій (Шпаков). Йому співслужило духовенство єпархії, а також гості фестивалю. Молебень перекладав на жестову мову духівник громади нечуючих з м. Одеси прот. Святослав Мінаєв та перекладач жестової мови Римма Дівнич.

VpVyksxhI44-768x514

Фестиваль «Первомайські зустрічі» розпочався з промови єпископа Вознесенського і Первомайського Олексія (Шпакова), який зазначив що такий захід став можливим лише тому, що цього захотів сам Господь.

Владика 25-1-199x300сердечно привітав гостей та відзначив важливість місіонерської діяльності духівників общин нечуючих, сурдоперекладачів, волонтерів та інших небайдужих людей, які сприяють духовному зростанню та інтеграції нечуючих людей.

Вітальне слово підхопила співзасновниця фестивалю, куратор недільної школи «Чути серцем», викладач Київської духовної академії Анна Андріївна Блощинська, яка підкреслила, що надзвичайно важливим партнером фестивалю є Київська духовна академія. Завдяки цій співпраці організаторам вдалося залучити до участі у фестивалі провідних богословів, професорів та викладачів Київських духовних шкіл, які спеціально для духовних бесід з нечуючими підготували змістовні доклади на такі цікаві для глухих людей теми, як: користь і негативний вплив соціальних мереж та Інтернета; необхідність вивчення Біблії та догматичного богослов’я; про місію у суспільстві віруючих християн та невіруючих громадян нашої Батьківщини.

28-215x300Благословенням фестивалю стало звернення до нечуючої пастви предстоятеля УПЦ митрополита Київського і всієї України Онуфрія, яке урочисто зачитав зі сцени почесний гість заходу, голова адміністративного апарата Київської Митрополії УПЦ архімандрит Віктор (Коцаба). Владика Онуфрій, який з великою любов’ю і розумінням ставиться до нечуючих людей України, у своєму зверненні підкреслив, що люди зі «світу тиші» більш чуттєво сприймають ті Божественні істини, які проповідує Свята Церква. Предстоятель УПЦ впевнений, що Господь подає глухим людям особливі дари для сприйняття Його вчення.

На урочистому відкритті серед почесних гостей були представники мерії м. Первомайськ. Так, заступник міського голови О.А. Колісниченко висловила організаторам фестивалю слова підтримки від імені керівництва міста.

Справжньою прикрасою сцени став чудовий виступ колективу чарівних дівчат-вихованок НШ «Чути серцем». Їхні яскраві українські вбрання, чарівні посмішки та сяючі очі доповнювали жестову пісню енергією юності та підняли настрій усім присутнім. Ввечері усіх гостей чекало величезне дружнє багаття з чудовим краєвидом.

33

Протягом фестивалю глухі встигли ближче познайомитися один з одним, зробити презентації своїх общин, перейняти корисний досвід. Довгоочікуваним заходом стало проведення духовних бесід із справжніми світочами богослівської мудрості, професорами та викладачами КДА: старшим помічником ректора з навчально-методичної роботи професором а. Сильвестром (Стойчевим), викладачем В.М. Чернишовим, головою адмінапарату Київської Митрополії УПЦ а. Віктором (Коцабою).

5ITcaZ6d6qc-1024x622

Презентація відеопосібника «Основи жестової мови для священнослужителів» авторства співзасновниці фестивалю та куратора НШ для людей з вадами слуху «Чути серцем» А. А. Блощинської викликала живий інтерес і активне обговорення серед самих глухих та духівників общин.

Організатори фестивалю спланували програму заходу таким чином, щоб інтелектуальна робота чергувалася з фізичною: після духовних бесід були проведені командні змагання із православними скаутами Первомайська.

Не обійшлося без демонстрації талантів: вечір другого дня відкрив творчий концерт, який гості підготували власними силами. Зі сцени лунали сучасні пісні у жестовому виконанні, театральні постановки на євангельську тематику тощо.

vhtiLdNRmaI-768x500

Кульмінацією православного фестивалю стала Божественна Літургія жестовою мовою. Богослужіння звершував Преосвященнійший Митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, співслужили владиці єпископ Вознесенський і Первомайський Олексій, духовенство єпархії та всечесні отці, які приїхали на духовні бесіди з Києва. Духівники общин нечуючих перекладали Літургію для глухих, періодично змінюючи один одного. Розпочав жестовий переклад богослужіння прот. Григорій Маркевич (м. Житомир), з яким чергувалися прот. Святослав Мінаєв (м.Одеса), прот. Даміан Єдинок (Кривий Ріг), Р. Дівнич (м. Одеса), Т. Сергеєва (м.Одеса), Є. Коломієць (м. Первомайськ), А. Блощинська (програмний директор фестивалю) та студенти-семінаристи КДС .

8wXZQkFNuv0-576x1024

11

17

33-1

84ABJ2Mzxt8

Наприкінці триденного заходу всі гості отримали дипломи за участь у місіонерському, духовно- просвітницькому фестивалі. Кожен представник громади подякував організаторам за гарний час та висловив сподівання на продовження цього богоугодного заходу у наступному році.

NQS9lR6zKmg-768x432

Джерело