Міжнародний Новорічний молодіжний форум 2014 + відео

Якщо ж задуматись, то закінчення старого року – це час підбити підсумки, зробити певні висновки своїх вчинків, розібратись у помилках. Перші дні нового року – це створення планів на майбутнє, можливість попросити пробачення, виправитись, розпочати чисту сторінку свого життя. І як не найкраще цей час провести за спільною молитвою у святому місці – Почаєві

Для більшості людей Новий рік – це свято, яке потрібно зустріти з келихом шампанського, за смачною вечерею у шумній компанії веселих родичів або друзів. І обов'язково з галасливою музикою, феєрверками, Дідом Морозом і смішними традиціями загадувати бажання під бій курантів. Якщо ж задуматись, то закінчення старого року – це час підбити підсумки, зробити певні висновки своїх вчинків, розібратись у помилках. Перші дні нового року – це створення планів на майбутнє, можливість попросити пробачення, виправитись, розпочати чисту сторінку свого життя.

І як не найкраще цей час провести за спільною молитвою у святому місці – Почаєві. Так, вже вкотре розпочали новий рік члени Ківерцівської православної молодіжної організації К.Р.О.К..

Дві години дороги і перед нами відкрився чудовий вид – Свято-Успенська Почаївська Лавра. Наша маленька компанія у двадцять два чоловіки поспішала на вечірнє богослужіння у Свято-Успенському соборі. Кожен, піднімаючись до воріт Лаври, аналізував свої вчинки за останній рік. Кожен йшов з великим бажанням попросити прощення за свої гріхи, попросити в Бога сил не робити таких помилок у новому році. Після сповіді всі зібрались для спільної молитви у підготовці до Святого Причастя.

1

Нічна служба, яка відбувалась у храмі семінарії, вразила мене такою великою присутністю православної молоді, дітей, які уважно слідкували за кожним етапом богослужіння, уважно слухали кожне слово священика, вдумувались в кожне речення, заспіване хором. Пізня літургія у Свято-Успенському соборі поєднала усіх бажаючих пом'янути у цей день святого Амфілохія Почаївського. Як святково звучала молитва "Символ віри" з уст такої великої кількості людей у стінах невимовно гарного і благодатного святого місця. На обличчях усіх учасників молодіжки сяяла посмішка,на душі було спокійно, адже вони запричастились.

Далі молодіжна організація К.Р.О.К. у рамках Новорічного фестивалю православної молоді була запрошена на семінар з владикою митрополитом Сергієм. Тут, у такій спокійній невимушеній атмосфері архіпастир відповів на питання, які мучили душі молодих людей, допоміг зробити правильний вибір і дав своє благословення на добрі діла в новому році. Зустріч, звичайно, закінчилась спільними колядками, адже наближається одне з найбільших християнських свят – Різдво Христове. Святкове "Добрий вечір тобі, пане господарю" або "Нова радість стала" об'єднало представників різних християнських організацій, братсв з різних регіонів України та за кордону.

Повні сил та енергії після розмови з владикою Сергієм члени молодіжної організації відправились пішою ходою на Свято-Духівський скит, щоб відвідати нижній храм Святого Серафима Саровського та верхній храм Всіх Святих, скуштувати святої води.

Як чудово було зібратись після такого начисеного дня за спільною вечерею з представниками Київського та Чернівецького братства, де встигли обмінятись досвідом проведення різних акцій, зустрічей, заколядувати, поспівати під супроводом гітари, зробити спільне фото на пам'ять.

Після Свято-Успенської Почаївської Лаври по дорозі додому ми відвідали Джерело Святої Анни, де кожен бажаючий зміг окунутись з вірою у серці у святу воду. Як комфортно і захищено почуваєш себе у цьому святому місці, спокій якого порушують лише передсвяткові приготування черниць до Різдва Христового.

3

На завершення нашої подорожі отець Андрій запропонував відвідати Тараканівський форт. Думаю, ескурсія казематами, підземеллями надовго залишиться у пам'яті не тільки хлопців, але й дівчат.

Як же не хотілось прощатись, адже за ці три не повних дні нашої поїздки ми всі настільки здружились. Наталя щиро дякувала всім за маленьку чудову подорож і нагадувала про передсвяткову репетицію колядок. Олена настійливо просила не забувати про зібрання молодіжки, адже з'явилось стільки нових ідей, планів після спілкування з представниками інших християнських організацій. Тетяна та Яна від імені усіх дякували отцю Андрію за чудову можливість відвідати святі місця, звертаючись зі спільним проханням повторити її у такі ж дні наступного року. Молимо Бога, щоби Він благословив Новий рік та знову об'єднав усіх нас під Покровом Божої Матері у Святій Почаївській Лаврі.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Мосіюк Ольга