Проект Волинської єпархії – «Закон Божий для незрячих» представили у столиці

19 березня в прес-студії “Сьогодні Мультімедіа” (вул. Борщагівська, 152 б) відбулась презентація літературно-художніх видань, які мають допомогти кожному з нас відчути потреби дітей з різними фізичними вадами – незрячих та слабозорих, глухих і слабочуючих, дітей з порушеннями опорно-рухового апарату...

В рамках презентації було представлено проект православного букваря шрифтом Брайля. Ініціатива створити «Закон Божий для незрячих» належить Волинській єпархії Української Православної Церкви. З допомогою мецената Василя Токарського планують до Пасхи видати перших 400 примірників.
«Люди із особливою долею, даною Богом», – так у середовищі віруючих людей прийнято називати тих, кого зазвичай називають «неповносправними», «людьми із особливими потребами». Ці люди, які мають певні обмежені фізичні можливості живуть серед нас, і завдання тих, хто цих вад не має – допомагати цим людям, із особливою долею – незрячим, нечуючим... Саме до цього і закликає християн Господь, і по тому як суспільство із увагою ставиться до таких людей можна певним чином визначити наскільки воно пройняте принципами християнської моралі.

Волинська єпархія багато років реалізує різноманітні проекти із допомоги та підтримки людей із особливими потребами. Так днями з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира та митрополита Волинського і Луцького Ніфонта Волинською єпархією був видана перша і єдина в Україні книга-зошит-тренажер «Графо-моторні навички. Крапка-лінія-фігура» для потреб дітей із вадами зору, а також літературно-художнє видання «Відчуй сердечком», яке складається із циклу книжечок-посібників для діток із різними фізичними вадами – незрячих, нечуючих та із порушеннями опорно-рухового апарату. На часі – видання і православного букваря шрифтом Брайля.

19 березня ці видання були презентовані в прес-студії «Сьогодні Мультімедіа» у Києві. Участь у презентації взяли голова Синодального відділу УПЦ «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик), голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук, голова правління ВОДГО «Центр розвитку дитини» вчитель-дефектолог вищої категорії Людмила Вознюк, яка, власне, і є автором проекту створення цих видань для дітей із сенсорними порушеннями розвитку,та головний офтальмолог України Сергій Риков.

«Сьогодні ми презентуємо ці видання. Вже до Пасхи з’явиться і православний буквар шрифтом Брайля, і це вже четверте таке видання нашої єпархії для незрячих», – сказав голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Як пояснила голова ВОДГО «Центр розвитку дитини» вчитель-дефектолог Людмила Вознюк унікальністю видань про дітей із сенсорними порушеннями розвитку є те, що вони містять сторінки із азбукою Брайля для незрячих та тактильною азбукою для нечуючих дітей. Здорові ж діти зможуть на дотик відчути всю складність техніки читання за Брайлем, можливості спілкування за допомогою дактильної азбуки і оцінити сильні сторони незрячих та глухих ровесників. «Це не тільки допоможе дітям із сенсорними порушеннями, це виховуватиме любов і співчуття до них у здорових дітей. Мовляв от спробуй, як не бачачи світла читати пальчиками шрифтом Брайля», – зауважила Людмила Вознюк.

Книга-зошит-тренажер «Графо-моторні навички. Крапка-лінія-фігура» створений на численні запити батьків та педагогів, які працюють із дітьми з особливостями психофізичного розвитку. Пропонована авторами дієва система ранньої допомоги з підготовки руки до письма базується на тому, що в основі формування графо-моторних навичок дитини лежить моторний акт в тісній взаємодії із сенсорними функціями та зорово-моторними координаціями.

Наразі існує тільки тисяча примірників цього зошиту-тренажеру, втім автори проекту сподіваються, що презентація таких видань у столиці приверне до цього проекту увагу влади, бізнесу і широких кіл громадськості, що сприятиме оптимізації роботи в напрямку соціальної адаптації незрячих та нечуючих дітей, особливо тим, які, проживаючи у сільській місцевості, часто позбавлені навіть тих умов для потреб незрячих та нечуючих дітей, які вже є в наявності. На цьому наголосив також і головний офтальмолог України Сергій Риков. Він, до слова, особливо відмітив співпрацю Волинської єпархії УПЦ із волинською обласною організацією УТОС.

Голова Синодального відділу «Церква і культура» ігуменя Серафима (Шевчик) також зауважила, що у Волинській єпархії справа служіння Церкви громадянам із обмеженими фізичними можливостями стоїть на високому рівні, і варта наслідування.

Отож повстало питання максимальної доступності презентованих видань для незрячих і нечуючих діток, в чому учасники проекту сподіваються на допомогу Бога, Який своїм дивним промислом влаштує так, щоб здійснились усі сподівання діток із особливими потребами, їх батьків та педагогів, які із ними працюють.

  • dsc_1505
  • dsc_1523
  • dsc_1597_0
  • dsc_1646
  • k1_0
  • k2
  • k4
  • k5

Джерело