ПОЛЬЩА. Українська молодь повертається з православного форуму. Враження учасників. Продовження

14-17 лютого у Польщі пройшов міжнародний православний молодіжний форум, який зібрав представників чотирьох країн – Польщі, Греції, України та Росії, метою форуму стали презентація діяльності та налагодження контактів між православною молоддю різних країн. Організатор заходу - єпархіальне молодіжне братство міста Білосток

За тим як українська молодь збиралась на захід, про перші два дні на форумі - редакція слідкувала на особистій сторінці отця Ніфонта (Омельчука) у соціальній сітці Facebook.

Читайте про це: ПОЛЬЩА. Українська молодь повертається з православного форуму. Враження учасників — по гарячим слідам з Facebook 

Як і обіцяли, продовження історії від учасника форуму Каті Завори:

День третій

Третій день форуму розпочався як завжди з молитви. Сніданок, виїзд до Льодового палацу, де усі мали змогу «позмагатися» на ковзанах.

Після спільної розваги ми поїхали в маленьке містечко Грудки, де каталися на санях із запряженими у них кіньми (польський куліг).

А далі було вогнище, частування ковбасками та бігосом (національна страва у Польщі). Спів українських пісень, різноманітні ігри, запуск у вечірнє небо небесних ліхтариків (польських лампйонів).

До речі, на зустріч до нас приїхали два великі автобуси з польською молоддю із Білостока. Разом з нами прибули і священики з Греції, України, Росії та Польщі.

По закінченню дійства на березі озера у Грудках, ми поїхали на вечірнє Богослужіння у надзвичайно красивий храм, побудований на честь Різдва Пресвятої Богородиці у Грудках.

Настоятель храму в кінці служби сказав, що ці дні проведені у колі однодумців змусять молодь разом шукати, радіти, сердитися, сміятися, молитися: “І знаходити, щоб жити отим високим смислом служіння Богу і людям, яке несе у собі віра Христова”.

День четвертий

Швидко минув час. На четвертий день ми приїхали на Літургію у храм св. ап. Іоанна Богослова, де настоятелем є отець Марк.

Із завмиранням серця ми приймали участь у незвичайному богослужінні. Воно звершувалося за традиціями Польської та Грецької Православних Церков. Справді, кордонів у православних немає, ми розуміли одне одного без слів, нас з’єднав єдиний Бог, спільна молитва.

По обіді був проведений квест «Ознайомся з містом самостійно». Нам роздали карти міста із зазначеними станціями, на яких кожна команда мала виконати якесь цікаве та незвичне завдання.

О 17.00 «міжнародна молодь» зібралась для підбиття підсумків, відбулось офіційне закриття форуму. Зі сльозами на очах усі прощалися, але всі ми розуміли, що це лише тільки початок, все саме цікаве нас чекає попереду.

***

Щиро дякуємо за підтримку єпископу Володимир – Волинському і Ковельському Володимиру, ієромонаху Ніфонту, настоятелеві Свято – Георгіївського храму смт. Голоби, який очолив нашу групу, духовнику нашої молодіжки прот. Володимиру Ровінському та Наталії Кондратович, яка по материнськи піклувалася про нас.

До нових зустрічей. Дякуємо, що були разом із нами!

Православие в Украине