Паломницька поїздка для людей з вадами слуху

З благословіння керуючого Мукачівською єпархію – архієпископа Мукачівського та Ужгородського – Феодора (Мамасуєва), паломницький відділ Мукачівської єпархії під керівництвом архімандрита Марка (Куштан) організував паломницьку поїздку святинями Закарпаття для людей з вадами слуху, які проживають в Закарпатській області

«Ідіть по цілому світові, та проповідуйте Євангеліє», Євангеліє від Марка 16 глава 15 вірш.

Такими словами Ісус Христос звертається до своїх учнів, а в їхньому лиці і до всіх нас. І наша проповідь потрібна всім, а особливо тим людям, які за різних причин не можуть почути Євангеліє – людям з вадами слуху. Саме таким людям особливо потрібна наша підтримка. «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христовий» (Гал, 6: 2).

Поїздку, яка відбулася 14 листопада, очолив заступник голови паломницького відділу, насельник Свято-Воскресенського чоловічого монастиря – ієродиякон Діонісій (Гангур). Він заздалегідь вивчав жестову мову та готувався працювати з нечуючими людьми.

Під час цієї паломницької поїздки відвідали найвідоміші святині Мукачівської єпархії: Свалявський Свято-Кирило-Мефодіївський жіночий монастир, жіночий монастир в селі Домбоки на честь Успіння Божої Матері, Ракошинський Свято-Покровський чоловічий монастир, Ужгородський Свято-Воскресенський чоловічий монастир, Мукачівський Свято-Миколаївський жіночий монастир та Красногорську чоловічу обитель на честь Всіх Святих, що біля Мукачева.

Паломницька поїздка розпочалася з Ужгородського чоловічого Свято- Воскресенського монастиря. Там був відслужений молебень, який перекладав на жестову мову ієродиякон Діонісій. Під час молебню братія монастиря щиро молилася про зцілення людей від душевних та тілесних хвороб. По закінченні молебню намісник монастиря та організатор поїздки архімандрит Марк звернувся до паломників із словами настанови та привітання.

Паломники подякували братії. Потім довго ділилися між собою незабутніми враженнями від молитви рідною зрозумілою мовою. Після молитви була проведена екскурсія по території монастиря, під час якої розповіли історію обителі. Потім всі мали змогу вклонитися місцевим святиням.

Далі екскурсія продовжилася у монастирі села Домбоки, де насельниці розповіли паломникам істрію їхнього монастиря. Паломники особливо зацікавилися тим фактом, що активну участь в будівництві монастиря брав преподобний Олексій (Кабалюк) – знаменитий закарпатський святий. В кінці екскурсії всі вклонилися до святинь обителі: до Списку Чудотворної ікони Божої Матері "Скоропослушниця", первообраз якої знаходиться в монастирі Дохіар на Святій Афонській Горі, також до списку ікони Божої Матері "Акафістна", до мощей святит Григорія Богослова, святит. Нифонта, патріарха Царгородського, мученика Мамонта; до частинки Древа Животворчого Хреста Господнього та до інших святинь.

Наступною зупинкою для паломників став чоловічий Свято-Покровський монастир, в селі Ракошино. Окрім історії монастиря люди дізналися про благодійницьку та місіонерську діяльність монастиря. Оглянули монастирське господарство: ферми із великою рогатою худобою; клітки із різними видами голубів, екзотичних курками, павичів та інших тварин. На братській трапезі паломників пригостили смачним монастирським овечим сиром, який виготовляєтся монахами за італійським рецептом.

Відвідуючи монастирі Закарпаття, люди з вадами слуху побували в Мукачівській Свято-Миколаївській обителі. Монахині розповіли їм, що цей монастир славиться своєю надзвичайною історією - його було засновано ще в 11 ст.

Історичні документи засвідчують, що у 10-11 ст. між Угорщиною та Київською Руссю існували тісні дружні та родинні зв’язки. Майбутній угорський король Андраш І (Ендре) (роки правління 1046 – 1060) виховувався при дворі великого князя Ярослава Мудрого, а ставши правителем Угорщини, активно підтримував православну культуру слов’ян та прагнув зміцнити Православ’я на території Угорського королівства.

Саме тому з Києва разом із дружиною Андраша І – Анастасією Ярославною – на Закарпаття прийшли монахи з Києво-Печерського монастиря, і заснували монастир: викопавши на схилах гір декілька печер, які були подібні до київських.

Яким був перший храм Мукачівського монастиря не відомо, але припускають, що він був печерним. Згодом, біля печер в яких проживали та несли свій подвиг київські монахи, князь побудовав перший наземний храм на честь святителя Миколая Мирликійського. Паломники були в захваті, коли побачили древній розпис храму Миколая Чудотворця та довгий час не могли выдврвати очей выд побачченного. Після екскурсії по території монастиря сестри пригостили гостей смачним обідом.

Наступним місцем паломництва став Красногорський чоловічий монастир на честь Всіх Святих. Тут паломники побачили, як біля чудотворної ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» розквітають засохлі лілії.

Завершилась поїздка для паломників у Свалявській Свято-Кирило-Мефодіївськії обителі. Надзвичайно приємним для людей з вадами слуху було те, що в монастирі вони особисто могли поспілкуватися з монахинями, які володіють мовою жестів.
По закінченні поїздки всім було вручено пам’ятні подарунки. Сподіваємось, в подальшому такі поїздки будуть частішими і приноситимуть духовну та тілесну користь нечуючим людям.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Молодіжний відділ єпархії