Cоціальне служіння є природним для християн

22 лютого, у поминальну суботу, у Новоград-Волинському Свято-Троїцькому кафедральному соборі було звершено велику панахиду. Очолив богослужіння благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу протоієрей Валентин Мороз у співслужінні кліриків собору: протоієрея Миколая Позняка та диякона Олега Миронюка

Сотні новоград-волинців прийшли помолитися за своїх померлих рідних та близьких. Священики молилися за всіх загиблих у міжусобній братовбивчій війні у Києві. Наприкінці служби отець Валентин зачитав імена, вік та місце проживання 75 людей, які загинули. «Поки отець Валентин дочитав список до кінця, то плакали всі віряни, присутні в храмі», - сказав прихожанин храму Миколай.

Традиційно продукти, принесені прихожанами у поминальну суботу, активісти молодіжного клубу «NIKA» розносять по домівках: хворих, немічних, малозабезпечених та одиноких. До загального списку потребуючих обов’язково входять і прихожани собору, які потребують допомоги.

«Дякую, мої любі, за допомогу. Проживаю з сином. Вже п’ять років як прикута до ліжка. Бажаю вам здоров’я та миру в державі, бо це найголовніше»,- сказала Валентина.

«Дякую. Свято-Троїцький собор я відвідую з моменту його заснування. Допомагала весь час, поки було здоров’я, а зараз передавайте слова вдячності отцю Валентину за його турботу. Я так сумую за храмом, за спільною молитвою, але вийти з квартири вже не маю сили. Не забувайте про мене, приходьте…», - сказала 82-річна Валентина.

«Розносити продукти, нам зазвичай, доводиться в дощ, сніг… . Сьогодні теж погода дощова, але ми не жалкуємо, тому, що добра справа є корисною для нас всіх. Люди нам дякували, бажали здоров’я, щастя, мирного неба, просили бути слухняними і любити своїх батьків. Одинока Тетяна зі сльозами на очах давала гроші на цукерки, але ми, подякувавши, відмовилися. В одній із квартир нас пригостили кавою з солодощами…», - поділилися враженнями дорогою додому молоді люди.

Бачити бідність, страждання, моральне спустошення людини і нічого не робити - не дозволяє нам християнське сумління, яке кличе до дії. В цьому немає нічого дивного, бо місія Церкви полягає не тільки в проголошуванні Слова Божого, не лише в турботі про спасіння душ людських, але й у піклуванні про ближнього, в справах милосердя та добродійства. До цього закликає нас Христос.

  • image_209600000
  • image_494616070
  • image_513689251
  • image_735575393
  • image_759081588
  • image_828449419
  • image_880065220

Прес-служба Новоград-Волинського Троїцького округу