Житомирська єпархія. Як було на Хрещення

День Хрещення Господнього, 19 січня, прихожани Новоград-Волинського Свято-Троїцького кафедрального собору відзначили по-особливому

Де світить сонцем синій небосхил -

Приймають небеса земну молитву.

Черпни і пий, щоб Бог послав нам сил -

Свій щедрий дар - на подвиг і на битву!

За благословенням архієпископа Житомирського і Новоград-Волинського Никодима благочинний Новоград-Волинського Троїцького округу протоієрей Валентин Мороз звершив святкові богослужіння та чин Великого освячення води у співслужінні прот.Миколая Позняка. Незважаючи на холодну, морозну погоду сотні новоград-волинців завітали до храму, щоб приєднатися до спільної молитви та принести додому освяченої води. Два дні до церковної криниці стояла черга, але на жаль не всі розуміють, що вода освячується не кількістю набраних літрів, а молитвою.

Традиційно, після літургії та освячення води, відбулася Хресна хода. Священики, хор та понад тисяча прихожан, серед яких переважна більшість – молодь, під спів святкового тропаря легко та радісно подолали відстань від собору вулицями міста на берег річки Случ.

На березі вже чекало чимало людей. Серед присутніх і представники влади: депутати обласної ради, депутати міської ради, військовослужбовці, лікарі, вчителі...

Отець Валентин очолив молитву та звернувся до всіх присутніх: «Вітаю зі святом. Дякую за те, що ви приєдналися до спільної молитви на нашому місцевому Йордані. Ми вознесли молитву до Господа, попросили, щоб Господь вселив мир у наші душі, серця, щоб Господь через води, які освячуються сьогодні всюди очистив нас. В минулому році в нас покупалося сто чоловік. Чи поб'ємо ми рекорд сьогодні? Думаю, що так, тому, що настрій у вас, слава Богу, святковий, вода освячена. Зі святом, дорогі брати і сестри!».

Відповідальними за організаційні питання були учасники Троїцької молодіжки. Підготовка розпочалася за декілька днів до святкування. Активісти клубу «NIKA» прибрали берег річки від сміття, залишеного літніми відпочивальниками.

За ініціативою отця Валентина хрест виливали з води у формі та заморожували у морозильних камерах. Робота була клопітка, але все вдалося. Багато бажаючих було сфотографуватися на фоні величного хреста.

В цей святковий день для купання були створені всі умови: пірс з перилами та східцями, намети для переодягання, килими, вогнища, шашлик, солдатська каша, чай, солодощі.

Приємно, що до святкування приєдналися учні школи-інтернат, які відвідують уроки Християнської етики, разом з вихователем. Активістка клубу Діана Юта, яка є волонтером на цих заняттях радо зустріла та щиро пригостила своїх друзів.

Минулорічний рекорд дійсно побили. Бажаючих зануритися у крижаній, освяченій воді виявилося понад 300 чоловік. Ще близько ста людей прийшли до освячення. За приблизними підрухунками з пів тисячі охочих взяли участь у Хрещенських купаннях. Серед них: отець Валентин, диякон Олег, учасники Троїцької молодіжки, активісти клубу «NIKA», багато дорослих та дітей. Найменшій учасниці шість років.

Смакуючи кашею, шашликом та зігріваючись чаєм, учасники купання ділилися враженнями:

- «На даному дійстві я вперше. Дякую отцю Валентину за те, що підняв для святкування пів Новограда-Волинського та чудову організацію даного дійства. Купалася я теж вперше. Окунулася у воду ніби-то прохолодно, але відразу тепло і приємно. Моя дев'ятирічна внучка Даринка теж зайшла в воду, але злякалася і не окунулася. Це наша перша спроба, але надіємося, що стане традицією»,- сказала Євгенія.

- Дитячий кардіолог району Надія Іванівна, рекомендує і пропагує: «Здоровий спосіб життя, а зокрема обливання холодною водою є профілактикою багатьох хвороб серед підлітків та дітей. Цілий рік готуйтеся, обливайтеся холодною водою, а Хрещенське купання в річці буде кульмінацією, нагородою за ваші старання. Я особисто купалася вперше разом з донькою. Враження звичні, тому, що я понад двадцять років щоденно обливаюся холодною водою. Вода крижана аж дух захоплює! Класно».

- «Я тут вперше, але така чудова організація святкування! Дякую. В наступному році обов'язково прийду», - сказала випадкова учасниця.

- «Великого бажання купатися не було. Йшла і думала або так або ні, але купальник з собою взяла. Я йду і думаю: - Переодягнуся, а там побачимо. Зайшла у воду, а далі страшно вперед і соромно назад. Три рази осунулася і, забувши про тапочки, побігла одягатися. Відчуття - супер», розповіла Лариса Юріївна.

Купання на Водохреще - це щорічна давня традиція, яка є чудовим способом укріпити імунітет, стати більш здоровими і перемогти себе; додає енергії, підвищує працездатність, покращує кровообіг; гарний спосіб перевірити свою силу волі і духу, довести рідним і знайомим, що ти сильна особистість.

Отже, якщо ви давно не прокидалися вранці і не насолоджувалися прогулянкою, то купання на Водохреща - це гарний спосіб почати день (а можливо, і нове життя) з позитивного і здорового заряду енергії.

  • 1
  • 2
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Учасники Хрещенських святкувань