"Соціальне служіння церкви у сфері подолання алкоголізму та наркоманії"

9 лютого 2021 року в приміщенні духовно-просвітницького центру «Апостоли» при ставропігійному храмі на честь Собору славних і всехвальних 12-ти апостолів міста Київ, з благословення блаженнішого Онуфрія, митрополита Київського і всієї України, Свято-Володимирське братство тверезості при Синодальному відділі у справах молоді проведе форум «Соціальне служіння Церкви у сфері подолання алкоголізму та наркоманії»

До участі запрошуємо представників єпархій, соціальних відділів, священнослужителів кафедральних соборів, і всіх зацікавлених осіб, які зацікавлені в отриманні вичерпної інформації про роботу братств тверезості, сучасні форми реабілітації, діяльність реабілітаційних центрів, які співпрацюють з УПЦ.

За даними ВООЗ, кожна п’ята смерть в Україні настає з причин, так чи інакше пов’язаних з вживанням алкоголю або інших наркотичних речовин. Однією з основних причин демографічної кризи, що загрожує народу України, є надвисоке споживання алкоголю. Алкогольні проблеми приймають масштаби гуманітарної катастрофи, приводячи до ганебно високого рівня смертності, захворюваності, травматизму, злочинності, самогубств. Пияцтво та наркоманія є одними з головних причин руйнування традиційного укладу життя, глибокої кризи інституту сім’ї, зростання кількості розлучень і покинутих дітей, зниження рівня моральності і культури, поваги до праці, вагомих економічних втрат. Все це дає підстави говорити про серйозну алкогольну загрозу суспільству .

Програма форуму

09:00 – Реєстрація та молебень на початок всякого доброго діла. Очолює архієпископ Обухівський Іона, голова Синодального відділу УПЦ у справах молоді.

10:00 — Сніданок.

10:30 — Відкриття форуму. Вітальне слово голови Синодального відділу УПЦ у справах молоді архієпископа Обухівського Іони.

11:00 — «Роль монастирів у справі реабілітації наркозалежних осіб». намісник Нещерівського Спасо-Преображенського монастиря архімандрит Іоасаф, голова Свято-Володимирського братства тверезості.

11:30 — «Місія священика-духівника у лікувальному процесі в реабілітаційному центрі». Священик Олексій Малюков, клірик храму прп. Агапіта Печерського, м. Київ.

12:00 — «Проект «Територія тверезості» як вдосконалення системи допомоги наркозалежним». Протоієрей Миколай Могильний, настоятель Свято-Успенського храму с. Коцюбинське Київской області.

12:30 —«Актуальні питання Церковної опіки щодо молоді в сфері профілактики аддикцій». ієродиякон Іларіон( Харченко)

13:00 – Обід.

14:00 — «Пастирська опіка наркозалежних в Одеській єпархії». Протоієрей Василь Кобан, голова сектору протидії зловживання психоактивними речовинами Соціального відділу Одеської єпархії.

14:30 – «Робота з сім`ями, як важлива складова у лікуванні залежних». Андрій Кошара, засновник та керівник реабілітаційно-оздоровчого комплексу «Рух Змін». Психотерапевт Аліна Валеріївна Бикова, Денис Анатолійович Береговий, завідуючий відділенням реабілітації «Новый Путь»

15:00 — «Взаємодія реабілітаційного центру з священиками Харківської єпархії». Сергій Жидких, керівник центру ім. св. вмч.Георгія Побідоносця м. Харків. Аркадій Верьовкін Міжнародна Антинаркотична Асоціація м. Київ

15:30— «Священик, як консультант з питань реабілітації наркозалежних». Прот. Степан Ярема, голова Волинського православного братства тверезості. Прот. Олександр Білінський, духівник Братства.

16:00 – Перерва на каву.

16:30 — Круглий стіл на тему: «Дискфункціональна сім`я з залежним». Модератор – архімандрит Іоасаф.

Питання для обговорення:

Підміна понять «власного хреста» і так званого «подвигу» який потурає залежності;

Необізнаність як ресурс для паразитуючої людини;

Реабілітація залежного і як знайти фахівців;

Як не здатись на шляху, запобігання зривам.

Пастирська етика у консультації з залежними, та родичами.

Кількість учасників обмежена. За попередньою реєстрацією, та консультацією звертайтесь за телефоном 050 627 10 33 – прот. Степан Ярема.

Зареєструватись можна до 04 лютого 2021 р.

Проїзд – від метро “Славутич” автобусом № 64 або маршруткою № 452 до зупинки “База відпочинку “Хвиля”

Адреса: Київ, 02000 г. Київ, Осокорки, вул. Виноградна, 1.

6868

Джерело