Волинська єпархія. Благодійний захід до Дня інваліда в Ківерцях

1 грудня в Ківерцях відбувся благодійний концерт за назвою «Спіши творити добро», організований громадською районною організацією «Соняшник» і присвячений до Дня інваліда.

Ми постійно поспішаємо. У кожного свої клопоти. Але, дивлячись на годинник, ми не звертаємо увагу на те, що поряд хтось потребує нашої допомоги або навіть розуміння, підтримки…

Люди. Ми втратимо право так називатися, коли перестанемо любити, вірити, надіятися, коли зникне наша людяність. А поки ми ще називаємо себе людьми, давайте спробуємо зупинитися. Зупинитися, щоб використати час на допомогу іншому…

Понад 500 мільйонів людей у світі є інвалідами внаслідок розумових, фізичних чи сенсорних розладів. Офіційно як інваліди різних груп в Україні зареєстровані понад 2,7 мільйона осіб – це близько 6 % від загальної кількості населення, тоді як на початку 90-х з інвалідність мали 1,5 мільйона осіб.

За даними проекту DilovaMova.com, на своїй 47-й сесії 1992-го року Генеральна Асамблея ООН у спеціальній резолюції № A/RES/47/3 проголосила щорічну подію всесвітнього масштабу – 3 грудня стало датою Міжнародного дня інвалідів.

Права інвалідів захищає Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»: «Стаття 1. Інваліди в Україні володіють усією повнотою соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод, закріплених Конституцією України (254к/96-ВР), законами України та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. (Частина перша Статті 1 зі змінами, внесеними згідно з Законом. N 4213-VI (4213-17) від 22.12.2011)».

Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що все буде добре. На щастя, поряд із ними є ті, хто хоче допомогти. І хто допомагає.

1 грудня о 14 годині у районному Будинку культури міста Ківерців відбувся благодійний концерт за назвою «Спіши творити добро», організований громадською районною організацією «Соняшник» і присвячений до Дня інваліда. Захід відвідали священнослужителі Волинської єпархії – секретар єпархії протоієрей Миколай Бондарук, особистий секретар митрополита Волинського і Луцького Нифонта протоієрей Валентин Марчук, благочинний Ківерцівського округу протоієрей Олександр Кондратюк та протоієрей Андрій Яковлюк. Першими, як годиться, до слова запросили гостей.

DSC 1166 

«Церква зажди долучається до таких благодійних заходів. І сьогодні ми подаруємо радість одній родині: Волинська єпархія допоможе одній із кризових родин – їм подарують будинок. Вони матимуть дах над головою», – підкреслив особистий секретар митрополита Волинського і Луцького Нифонта протоієрей Валентин Марчук.

«Ми вже вдруге проводимо такі концертні програми. Хочеться, щоб діти, яких називають неповносправними, такими себе не вважали. Вони реалізуються через творчість, і це прекрасно», – зауважила голова Ківецівської районної ГО «Соняшник» Оксана Ярецька.

У святі взяли участь музичні колективи районного Будинку культури міста Ківерців, Будинку культури села Дачного та місцеві дитячі танцювальні колективи. Також про важливість творити добро та проявляти милосердя розповіли вихованці недільної школи Свято-Миколаївського храму міста Ківерців. Спочатку молодь із православної організації К.Р.О.К. показала короткометражний фільм про юнака з далекої забитої глибинки Росії, який, починаючи з семи років, сам доглядав свою паралізовану маму, не забуваючи про школу та спорт... А дітки закликали всіх творити добро і проявляти милосердя. 

DSC 1202

Найбільший захват викликали сценки та казка на новий лад «Колобок» інвалідів із реабілітаційного центру «Джерело життя», що в місті Луцьку.

Інваліди відрізняються від нас станом здоров'я, проте вони набагато сильніші від нас духовно, адже, незважаючи на свої вади, вони не замикаються в собі, а розвиваються і показують свої таланти іншим. Хоча в своєму житті зустрічають багато перешкод з боку оточення. Метою концерту було: наблизитися до взаєморозуміння між нами та ними. 

DSC 1250

DSC 1264

Пам'ятаймо, ми робимо світ кращим, а світ такими робить нас! Посміхнись, допоможи, вислухай! Пройшовши повз стражденних, ми залишаємося байдужими не лише до того, хто потребує нашої уваги, а й до всього світу і самих себе…

Вікторія Панасюк

ПМО К.Р.О.К.