Вінницька єпархія. Молитовна ніч

У Вінниці вперше відбулася молитовна ніч по жертвах репресій 37–38 років.

У ніч із 29 на 30 листопада в храмі Святого Вознесіння було відслужено Літургію в день мученицької кончини священномученика Інокентія (Тихонова), архієпископа Вінницького (†1937). «Так склалося, – каже ініціатор події ієрей Назарій Давидовський, керівник молодіжки храму, – що вінничанам, на жаль, мало відома сторінка трагічної історії міста. Згідно з підрахунками дослідників, у цей період у Вінниці розстріляли близько 20 000 людей. Серед них було багато священнослужителів на чолі з архієпископом Інокентієм. Саме цієї ночі далекого 1937-го святитель прийняв мученицький вінець у в’язниці НКВС. Через 5 років, під час розкопок 1943-го року, його тіло було віднайдено і перепоховано разом із іншими жертвами неподалік нашого храму».

Ідею вшанування підтримала молодіжка храму. Учасники взяли активну участь у богослужінні. Одні співали, інші допомагали у вівтарі.

По закінченню Літургії було відслужено молебень архієпископу. До цієї пам’ятної дати іконописець Ростислав Моцпан написав ікону священномученика Інокентія, яка віднині перебуватиме у Вознесенському храмі. Також відбулася панахида по всіх невинно убієнних в роки безбожної влади. Отець Назарій висловив надію, що в майбутньому традиція молитовного поминання продовжуватиметься.

Молодіжний відділ єпархії