Рівненська єпархія. Спогади про візит у Балаклаву

Цього року була урочисто відкрита п’ята - ювілейна конференція голів та представників єпархіальних відділів по справах молоді, яка тривала з 3 по 7 червня, на котрій було присутніх 150 учасників з різних єпархій.

З Рівненської єпархії були направлені голова розвитку духовності серед  молоді керівник молодіжного відділу в Рівненській єпархії протоієрей Василій Романюк  та керівник розвитку духовності серед молоді в Корецькому благочинні  та Межиріцкій окрузі ієрей Сергій  Совпенець. 

Visit2

Першого   дня конференція розпочалася молебнем,  також  було оголошене  привітання Блаженнійшого митрополита Володимира предстоятеля Української Православної Церкви, після чого було вітальне слово Високопреосвященішого Лазаря митрополита Сімферопольського і Кримського і вітальне слово керівника відділу по справах молоді при Священному Синоді УПЦ  преосвященійшого Іони єпископа Обухівського.

Другого дня розглядалися такі теми Знайомство  з паліативною медициною, “Догляд і поміч помираючій людині і його рідним”. Про що розповів Андрій Володимирович Гнезділов Санкт-Петербурзький лікар-психіатр доктор медичних наук професор кафедри психіатрії. Котрий розповів як важливо допомогти відійти людині в потойбічний світ з посмішкою на устах, а також розповів як помагати хворим людям за допомогою ляльок і казок на багатьох життєвих прикладів та  було проведено семінар - практикум . Також цього дня було представлено нових молодіжних  проектів по єпархіях. 

Visit3

Третього дня розглядалися такі теми як особливості тюремного служіння про яке розповів Олександр Поштарук. Та розкрив як волонтери несуть віру і добро в місця позбавлення волі.

На даний час в багатьох єпархіях розвивається скаутська діяльність. Слово скаут в перекладі означає розвідник. Де дітей будь-якого віку навчають виживати в різних ситуаціях, а також вчать вірі і патріотизму в допомозі ближньому. Про роль священика в питанні духовності світського скаутінга розповів протоієрей Анрій Клюшев.

Також про сімейний досвід  праці з молоддю розповів протоієрей Сергій Наваліхін, котрий являється керівником і духівником православних скаутів міста Вінниця. Також доповнив та більш масштабно розповів про духовне опікунство церковного і світського скаутського напрямків розповів духівник православних скаутів України протоієрей Іоанн Тронько, та було представлено майстер клас по скаутінгу де кожен міг відчути себе скаутом виконуючи різні колективні завдання. Також на конференції були присутні голова національної організації скаутів України  НОСУ  Максим Борисович Громов та представники організації котрі донесли інформацію про перспективи розвитку скаутського напрямку. 

Visit4

Четвертого дня конференції  розглядалися такі теми як нетрадиційна релігійність в сучасному світі. Доповідь проводив Володимир Олександрович Мартинович - доктор теології Венського університету, завідуючий кафедрою та викладач Мінської духовної академії,  котрий розкрив та розповів про сектантство та його вплив на наше світосприйняття.

Цікавим була розповідь Павла Павловича Бройде котрий являється координатором апологетичного  центру в ім’я святителя Іоана Златоустого. Доповідь на тему: “Апологетика на практиці”, та показ фільму в якому викриваються ті люди котрі роблять напади на Церкву та її служителів.

В кінці четвертого дня були підведені підсумки конкурсу молодь і церква та нагороджено переможців. Рівненська єпархія за активність та інформативну діяльність здобула шосте місце серед єпархій УПЦ і отримала диплом, хоча в минулому році зайняли перше місце, це свідчить про те, що і нам потрібно працювати активніше та дружніше, адже будь-яка справа у відділі виконується на розвиток нашої єпархії, авторитет Церкви, та за ради молодого покоління нашої Рівненської землі.

Остатнього дня 7 червня відбулася святкова літургія, котру очолив преосвященійший Іона єпископ Обухівський в свято Володимерському соборі  Херсонеса в місті герої – Севастополі, де прийняли участь в молитві всі учасники конференції.  

Visit5

Важливість та проведення таких конференції позитивно впливають на її учасників. Адже вони сприяють більшому кругозору людини, та практичним навичкам, тому що на таких з’їдах можна побачити і почути прекрасні проекти з інших єпархій, що можна застосувати в своїй практиці. А також поспілкуватися з людьми які працюють відають себе як волонтерській діяльності так і праці з молоддю, з хворими дорослими та дітьми, з престарілими, та людьми       позбавленими волі а також організовують скаутський напрямок в якому молодь залучається до праці, навчається патріотизму  любові до ближніх та віри в Бога.

Ієрей Сергій Совпенець

керівник розвитку духовності

серед молоді в Корецькому благочинні та

Межиріцької округи Рівненської єпархії

Конференции

Наши благотворители

Деятельность Отдела по делам молодежи при Священном Синоде УПЦ поддерживает Международный благотворительный фонд в честь Покрова Пресвятой Богородицы