Київські священники відкрили лінію духовної підтримки

Телефонна лінія «Надія». Православні священики надають духовну підтримку всім нужденним

Церковна Лінія довіри

Кол-центр працює щоденно з 12:00 до 22:00. Дзвінки за номером підтримки (0800 50 26 86) безкоштовні для мешканців України.

Духовна допомога для виходу зі стресу

За словами координатора проекту протоієрея Владислава Діханова, телефонну лінію започаткували на прохання українців.

Церковна Лінія довіри

— Стресова ситуація в країні накладає на людей свій відбиток. Тому їм так важливо бачити підтримку духівників і таким чином зберегти мир в своїх душах», — каже отець Владислав.

10 священиків на лінії

На запитання людей відповідатимуть десять київських священиків. Усі — з вищою богословською освітою, мають досвід спілкування з людьми.

Церковна Лінія довіри

— Коло питань, на котрі відповідають отці, – широке, але ми не даємо лікарських чи політичних порад. Також не інформуємо про те, як дістатися до того чи іншого храму, тобто не виконуємо функцію довідки, — розповів учасник проекту «Надія» протоієрей Віктор Іващук.

Розширяти штат кол-центру поки не планується, але, можливо, згодом до проекту долучаться професійні психологи.

Залишайтесь на зв’язку!

Лінія підпримки «Надія» не схожа на традиційний кол-центр зі стаціонарними телефонами та комп’ютерами. Адже священики не сидять на місці, кожен із них служить у храмі та має низку послухів. Тому всі дзвінки надходять на мобільні телефони. Вільний оператор миттєво відгукується. Якщо ж лінія зайнята – не поспішайте класти слухавку, залишайтесь на зв’язку – вас обов’язково з’єднають. Максимальна тривалість розмови – 30 хвилин.

Досвід вже є

Для УПЦ такий досвід — не новий. Кілька років тому в Дніпропетровській епархії діяв подібний кол-центр. Тоді його роботу також забезпечувало 10 священиків.

Як довго діятиме духовна телефонна підтримка – невідомо. Але в УПЦ хочуть зробити її безтерміновим проектом, оскільки переконані: така лінія потрібна в будь-який час.

22032016-2