XIII открытый городской фестиваль “Остров Рождества” приглашает участников со всей Украины

По благословению митрополита Херсонского и Таврического Иоанна, при поддержке херсонского городского головы начинает свою работу 13 городской фестиваль детского творчества “Остров Рождества”

В фестивале могут принимать участие творческие коллективы и отдельные участники воскресных школ Херсонской и других епархий УПЦ, а также ученики общеобразовательных школ, внешкольных учебных учреждений, школ искусств, учреждений культуры клубного типа, других культурных заведений для детей и юношества г. Херсона и других регионов Украины.

Приглашаем участников проявить себя в следующих номинациях: художественное чтение, вокал, театральное искусство, хореография, инструментальная музыка.

Гостем фестиваля 2020-го года будет победитель конкурса “Голос КраЇни” Александр Клименко.

Особое значение уделяется раскрытию Херсонского колорита, местных обычаев и традиций празднования Рождества Христова (для местных исполнителей).

Заявки на участие в фестивале можно подавать по следующим адресам:

коллективы воскресных школ УПЦ: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

коллективы управления культуры: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. /

коллективы управления образования: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

гости из регионов Украины присылают свои заявки вместе с видеозаписью выступления по адресу: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. /

в заявке обязательна пометка фестиваль.

Положення про проведення ХІІІ християнського відкритого Міського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»

1.Загальні положення

1.1 Відкритий Міський християнський фестиваль дитячої творчості «Острів Різдва» (далі – фестиваль) є просвітницько-виховним творчим проектом, що проводиться з метою збереження духовності, відродження національних, в першу чергу, регіональних фольклорних традицій, популяризації херсонських народних звичаїв та обрядів, розвитку дитячого театрального, хореографічного, вокального та образотворчого напрямків мистецтва.

1.2 Головними завданнями фестивалю є:

– відродження й примноження надбань національної культури;

– виявлення і підтримка обдарованих дітей;

– сприяння потреби в дітей духовного самовдосконалення;

– формування у дітей національно-патріотичних почуттів;

– надання можливості кожній дитині спробувати свої сили у різних жанрах художньо-естетичного напрямку, розкрити свій особистісний творчий потенціал;

– залучення дітей до змістовного дозвілля під час новорічних та різдвяних свят.

1.3. Фестиваль організовується традиційно, на виконання «Міської програми культурно-масових, мистецьких заходів і підтримки заходів у рамках проведення міжнародних, всеукраїнських, міських фестивалів і конкурсів», яка затверджується Херсонською міською радою.

1.4. Організаторами фестивалю є управління культури та управління освіти Херсонської міської ради, Херсонська єпархія української православної церкви.

1.5 Фестиваль проходить за підтримки Херсонського міського голови.

1.6. Ініціатором та засновником фестивалю є керівник відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії української православної церкви Протоієрей Іоанн Гордієнко.

2. Умови та порядок проведення фестивалю

2.1. Для підготовки і проведення фестивалю створюється організаційний комітет, персональний склад якого погоджується організаторами та засновником.

Оргкомітет має наступні повноваження :

– здійснює координацію підготовки та проведення фестивалю;

– визначає склад журі конкурсних програм;

– організовує церемонію нагородження фіналістів фестивалю;

– залучає до участі та сприяння в проведенні фестивалю державні установи та громадські організації;

– забезпечує анонсування, висвітлення в засобах масової інформації заходів, які проводяться в рамках фестивалю.

– здійснює іншу роботу, необхідну для успішного проведення фестивалю.

2.2. У фестивалі можуть брати участь:

– учні та вихованці (творчі колективи та окремі виконавці) загальноосвітніх навчальних, позашкільних закладів, мистецьких шкіл, закладів культури клубного типу, інших мистецьких закладів для дітей та юнацтва м. Херсона та населених пунктів різних регіонів України;

– вихованці (творчі колективи та окремі виконавці) «недільних шкіл», які діють на базі храмів української православної церкви (за згодою батьків).

2.3. Журі оцінює виступ учасників в наступних номінаціях:

– «художнє читання»;

– «вокал»;

– «інструментальна музика»;

– «театральне мистецтво»;

– «хореографія».

2.4. На розгляд журі учасники подають один тематичний виступ в обраній номінації.

2.5. У номінаціях «художнє читання», «вокал», «хореографія», «інструментальна музика» тривалість виступу не повинна перевищувати 5 хв, у номінації «театральне мистецтво» – 7 хв.

2.6. Фестиваль проводиться у три етапи:

– відбірковий тур;

– півфінал;

– гала-концерт.

/Подача заявок для участі у відбірковому турі фестивалю відбувається з 12 по 30 листопада 2019 року в електронному або письмовому вигляді на адреси закладів відповідного підпорядкування (за формою, що додається)/

І. Відбірковий тур

з 01 по 13 грудня 2019:

перегляд виступів та відбір учасників від навчально-виховних закладів Суворовського, Корабельного та Дніпровського р-нів міста на базі окремих закладів, підпорядкованих управлінню освіти міської ради за відповідним наказом управління.
/Заявки подаються до Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Калнишевського, 2), ел.адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. /;

перегляд виступів та відбір учасників від мистецьких шкіл, закладів культури клубного типу, інших мистецьких закладів для дітей та юнацтва м. Херсона, на базі ДМШ № 3 за відповідним наказом управління культури.
/Заявки подаються до ДМШ № 3 (вул. Перекопська, 164), ел. адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. /

Склад журі відбіркового туру формується з фахівців відповідних сфер на рівні управлінь та відділів.

Члени журі відбіркових турів за 5-бальною системою визначають фіналістів у кожній з номінацій (від 2-х до 4-х в кожній, з найбільшою кількістю балів).

За результатами протоколів журі відбіркового туру, перелік відібраних творчих колективів та окремих виконавців – учасників півфіналу до 17 грудня 2019 року подається до Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Калнишевського, 2/ ел.адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ), для допуску у півфінал.

(У день відбору фонограми завчасно подаються звукооператору на електронних USB-носіях та перевіряються. Виступи учасників в номінації «вокал» під фонограму «плюс» не допускаються)

з 01 по 20 грудня 2019:

творчі колективи «недільних шкіл» Херсонської єпархії української православної церкви проходять відбір у визначених закладах по місцю проживання за погодженням з відділом з питань сім`ї Херсонської єпархії української православної церкви.
/Заявки на участь у півфіналі до 20 грудня 2019 року подаються до Свято-Касперівського храму Херсонської єпархії УПЦ (вул. Дорофеєва, 17), ел. адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. /

Для учасників з інших районів Херсонської області (регіонів України):

Заявки та відеозаписи конкурсних виступів подаються з 12 листопада по 12 грудня 2019 року в електронному вигляді на адресу управління культури Херсонської міської ради: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. /

ІІ. Півфінал конкурсної програми фестивалю.

21 грудня 2019 року на базі Херсонського Палацу дитячої та юнацької творчості (вул. Калнишевського, 2) проходить:

перегляд виступів переможців відбіркових турів та відбір фіналістів членами журі для участі у Гала-концерті;
перегляд виступів (дистанційне оцінювання відеозаписів) учасників від навчально-вихованих закладів, мистецьких шкіл, закладів культури клубного типу з інших регіонів Херсонської області (України) та відбір фіналістів членами журі для участі у Гала-концерті.

Для втілення художнього задуму, головний режисер Гала-концерту /обов’язково за погодженням з організаторами фестивалю/ має право запросити для виступу у гала-концерті окремі хореографічні ансамблі, які носять звання «зразковий» або «народний художній колектив», без попереднього відбору.

Склад журі півфіналу формується управлінням освіти міської ради з фахівців сфери культури та мистецтва за погодженням з організаторами.

За результатами протоколів журі півфіналу, перелік фіналістів – учасників Гала-концерту, до 28 грудня 2019 року подається до управління культури міської ради (вул. Гімназична, 7, ел. адреса: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. ).

ІІІ. ФІНАЛ складається з двох подій.

Свято Різдвяної Зірки – 08 січня 2020 року /поч. о 12.00/:

привітання мешканців міста з нагоди Різдва Христового дитячими творчими колективами «недільних шкіл» Херсонської єпархії української православної церкви та іншими творчими об’єднаннями міста (за згодою) на одному зі сценічних майданчиків міста (за погодженням організаторів фестивалю). Умовою участі є наявність власноруч виготовленої Різдвяної Зірки. Загальний час виступу та презентації Різдвяної Зірки – до 2 хв.
(заявки на участь у Святі Різдвяної Зірки подаються 21 грудня 2019 року /під час півфіналу/ одному з членів журі – представнику відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії української православної церкви).

Гала-концерт фестивалю – 14 січня 2020 року /поч. о 14.00/:

виступ та нагородження фіналістів – кращих творчих колективів та окремих виконавців по номінаціям, а також виступ гостей фестивалю – професійних артистів та колективів на сцені Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша/

В рамках фестивалю в день Гала-концерту:

у фойє Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша діє виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва на новорічну та Різдвяну тематику (у т.ч. організація майстер-класів за участю керівників гуртків та вихованців позашкільних навчальних закладів, православних «недільних шкіл» міста);

на сцені кафе-театру (ІІ поверх) Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша з 13.00 (до початку Гала-концерту) відбувається виступ окремих фіналістів фестивалю (за рішенням членів журі).

Для учасників з інших районів Херсонської області (регіонів України):

Приїзд учасників для виступу у Гала-концерті відбувається тільки після письмового запрошення організаторів. Проїзд та проживання учасників Гала-концерту відбувається за рахунок відряджаючої сторони.

2.7. На Гала – концерт фестивалю запрошуються організовані групи учнів з усіх навчально-виховних закладів міста (по 10-15 осіб) у супроводі педагогічних працівників та батьків. (Замовлення необхідно подати до 30 грудня 2019 року до оргкомітету).

Журі та критерії оцінювання

3.1. За погодженням голови оргкомітету формується склад журі півфіналу, до складу якого входять фахівці позашкільних навчальних закладів, мистецьких шкіл, закладів культури м. Херсона, представники Херсонської єпархії української православної церкви.

3.2. Критерії оцінювання :

– відповідність тематиці;

– слідування регіональним традиціям та херсонському колориту;

– виконавська та акторська майстерність;

– сценічна культура ;

– цілісність образу;

– якість музичного супроводу (при наявності);

– підбір сценічних костюмів;

– дотримання умов участі у фестивалі.

Визначення фіналістів та нагородження

4.1. Члени журі півфіналу за 5-бальною системою визначають фіналістів у кожній з номінацій (від 2-х до 4-х в кожній, з найбільшою кількістю балів).

4.2. Головою журі півфіналу оргкомітет призначає головного режисера Гала-концерту.

4.3. Голова журі вирішує спірні питання під час обговорення щодо визначення фіналістів.

4.4. На підставі протоколу, за рішенням журі, оргкомітет забезпечує виготовлення та вручення грамот і дипломів учасникам фестивалю.

4.5. Окремі учасники фестивалю можуть бути нагороджені спеціальними призами благодійних фондів, спонсорів.

Фінансування

5.1. Участь у фестивалі безкоштовна.

5.2. Фінансування проведення Гала-концерту фестивалю здійснюється управлінням культури Херсонської міської ради відповідно до затвердженого кошторису витрат.

5.3. Фестиваль-конкурс може фінансуватися за рахунок благодійних внесків, спонсорської допомоги та інших надходжень, які не заборонені чинним законодавством України.

Контактні особи від оргкомітету:

Протоієрей Іоанн Гордієнко, керівник відділу з питань сім`ї Херсонської єпархії УПЦ /тел. 0505767848/ (з організаційних питань щодо проведення Свята Різдвяної Зірки та Гала – концерту)

Поздняк Валентина Миколаївна, начальник відділу з питань виховної роботи управління освіти /тел. 0954164530/ (з організаційних питань щодо проведення відбіркового туру фестивалю)

Друзьякіна Марина Іванівна, головний спеціаліст управління культури

/тел. 0667948714/ (з організаційних питань щодо проведення Гала-концерту)

Гудименко Анжела Володимирівна, методист Палацу дитячої та юнацької творчості /тел.0501311322/ (з питань організації майстер-класів та розміщення виставки декоративно- ужиткового мистецтва).

Заявка

на участь учнів (вихованців) ___________________________

у ХІІІ християнському відкритому Міському фестивалі дитячої творчості

«Острів Різдва»

ПІБ учасника або назва колективу

(вказати кільк.уч. у колективі)

Вік учасника (ів)

Номінація

Назва конкурсного номеру
Стисла(1-2 речення)

інформація про учасника або колектив

(перемоги в конкурсах,звання)

ПІБ керівника колективу або вчителя, що готував виступ, телефон

Директор (для освітніх закладів) __________

Начальник управління культури                                               Лариса КОСЕНКО

Начальник управління освіти                                                    Юрій НІКОНОВ