Православний дитячий табір «Орлятко»

Дитячий Православний літній табір «Орлятко» Полтавської єпархії у місті Карлівці Полтавської області створено у 2003 році з благословення Преосвященнійшого Филипа єпископа Полтавського і Кременчуцького Дитячий Православний літній табір «Орлятко» Полтавської єпархії

Української Православної Церкви створений для духовної роботи з дітьми під час літніх канікул. За кваліфікацією табір відноситься до числа профільних, у яких діти перебувають цілодобово і в яких разом з оздоровчим комплексом діти отримують духовний розвиток.

В табір приймаються діти віком від 8 до 15 років. Термін перебування в таборі 14 днів.

Табір діє на підставі статуту (положення), що затверджується Керуючим архієреєм та сформований на основі Статуту Полтавської єпархії, що затверджений Полтавською обласною державною адміністрацією.

Структура табору

Дитячий табір складається з загонів, кількістю не більше 25 осіб. Загони створюються з врахуванням віку дітей та їх статі. Табір має свій табірний прапор з зображенням святого Хреста та орлятка. Вихованням дітей в загонах займаються православні вихователі, їм допомагають вожаті – студенти духовних навчальних закладів, та помічники вожатих з числа відпочиваючих. 

Склад роботи

Головною метою Православного табору є виховання підростаючого покоління на духовних засадах, формування світогляду дітей на основі Заповідей Божих, традиційних християнських цінностей, відродження моральних норм, затвердження у душах дітей любові до природи, дбайливого ставлення до оточуючого світу, відновлення кращих традицій українського народу.

В таборі щодня організується заняття по основам християнської етики. В недільні та святкові дні відпочиваючі відвідують Богослужіння в храмі.

Для доброго відпочинку дітей, зміцнення здоров'я і фізичного загартування широко використовуються природньо-кліматичні умови табору, фізична культура, навчання дітей плаванню.

В дитячому таборі організується різностороння культурно-масова робота, створено гуртки – юних біологів, кулінарів, вишивання та бісероплетіння, спортивні, малювання, лялькового театру, художньої самодіяльності та інші.

З метою формування правильного світогляду дітей в таборі організуються зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, працівниками МВС, МНС, представниками українського козацтва, лісничим Красноперівського лісу та ін.

По завершенні табірної зміни організується концерт, вогнище та виставка робіт гуртківців.

Діти, що проявили себе з кращої сторони нагороджуються похвальними листами, цінними подарунками.

Вся робота дитячого Православного табору будується за розкладом дня та календарним планом, що складається на кожну зміну та затверджується Керуючим Полтавською єпархією.

Кадри дитячого табору

Підбір працівників табору здійснюється директором табору. Підбір медпрацівників здійснюється спільно з районним педіатром.

Вихователі призначаються з числа православних педагогів, що мають освіту та досвід роботи з дітьми .

Вожатими призначаються студенти Місіонерської Духовної Семінарії м. Комсомольська, студенти педагогічних навчальних закладів.

Інструкторами по фізичній культурі та плаванню призначаються особи, що мають зазначений фах та практичну підготовку.

Кухарями призначаються працівники закладів харчування, що мають освіту та досвід.

В таборі організовується цілодобове чергування з метою запобіганню правопорушень та контролю за виконанням правил пожежної безпеки. Охорона табору здійснюється штатними працівниками міліції.

Усі працівники табору допускаються до роботи тільки після проходження спеціальних занять та інструктажу по охороні життя та здоров'я дітей на основі посадових інструкцій затверджених Керуючим Полтавською єпархією.

Усі працівники табору повинні мати особисті санітарні книжки з відміткою про стан здоров'я, що дозволяє працювати з дітьми.

Для керівництва роботою табору створюється педагогічна рада, в яку входять: директор табору, священик-духівник, адміністратор, вихователі, медпрацівник, інструктор по фізкультурі.

Директор табору несе відповідальність за стан виховної та оздоровчої роботи з дітьми, господарчу та фінансову діяльність табору, за організацію харчування дітей, проводить інструктаж персоналу табору.

За відсутністю директора табору його обов'язки покладаються на адміністратора табору.

В таборі постійно знаходиться два священика-духівника, що призначаються Архієреєм і відповідають за організацію та проведення усіх духовних заходів, ранкових та вечірніх молитов, сповідують віруючих.

Педагоги-вихователі забезпечують духовно-педагогічну роботу в загонах, приймають участь в інших заходах, керують одним з гуртків.

Інструктор по фізкультурі та плаванню проводить ранкову гімнастику, заняття по фізкультурі, спортивні ігри, організує купання та навчання дітей плаванню. Несуть відповідальність за стан спортивного інвентарю, обладнання купальні.

Усі посадові особи табору несуть відповідальність за життя та здоров'я дітей під час усіх заходів.

Територія та приміщення табору

Дитячий Православний табір «Орлятко» розміщений в центрі Красноперівського лісу поблизу міста Карлівки біля річки Орчик. Він складається з 4-х спальних корпусів близько 300 м2, що дає можливість розмістити до 100 дітей.

В таборі обладнано медичний пункт та ізолятор на 5 місць. Табір має сучасну кухню та столову на 120 місць.

В таборі створено бібліотеку - 200 примірників духовної літератури, духовну фонотеку та фільмотеку.

Табір має клубне приміщення на 180 місць з сценою, звукопідсилюючу техніку, піаніно та ін. музичні інструменти.

В таборі обладнано душові на 6 кабінок з гарячою водою, сучасні туалети на 16 місць, місця для прання, сушки та прасування білизни, овочесховище, складські приміщення, місце для шикування відпочиваючих, обладнане щоглою для прапору.

На території та в будівлях табору забороняється проживання сторонніх осіб. 

Охорона життя та здоров'я дітей

Організатори та працівники табору прикладають усіх зусиль для повного забезпечення життя та здоров'я дітей. Встановлюється тверда дисципліна виховного персоналу та дітей, обов'язкове виконання усіма працівниками табору режиму дня, правил внутрішнього розпорядку та календарного плану.

Вихователі та вожаті можуть відлучатися з території табору з дітьми тільки з дозволу директора чи адміністратора.

Купання дітей проводиться тільки в перевірених водолазами місцях та групами не більше 10 чол. в присутності інструктора, вихователів, вожатих, медпрацівника, при цьому на березі в повній готовності знаходяться засоби рятування.

При переходах дітей від табору до Церкви забороняється виходити на проїжджу частину дороги. Пересування здійснюється парами, маючи в голові та хвості колони червоні прапорці.

Всі приміщення табору забезпечуються протипожежними засобами. Табір має план евакуації дітей на випадок пожежі та стихійного лиха.

Забороняється розпалювати вогнище легкогорючими засобами.

Виїзд дітей до табору дозволяється при наявності укомплектованого штату, після перевірки стану табору комісією єпархіального управління, санітарно-епідеміологічної станції, пожежного нагляду, технічної інспекції.

Про придатність табору складається відповідний акт.

Діти приймаються до табору після медичного огляду.

Кошти табору

Табір утримується за рахунок коштів Полтавського єпархіального управління та пожертв приватних осіб і підприємств. Особи, що займають відповідальні посади в таборі, за власним бажанням можуть працювати безоплатно – у славу Божу.

Штат табору, форми фінансової звітності затверджується Керуючим Полтавською єпархією.

Перевірка діяльності табору може здійснюватися тільки з дозволу Керуючого Полтавською єпархією. 

Поштова адреса табору: 39500 Полтавська область, м. Карлівка, вул. Красноперівський ліс, 2.

Телефон табору: (05346)2-38-38

Телефон канцелярії управління: (0532)59-57-61 (Ірина Дмитрівна)

Телефон директора табору: 050-655-25-65 (о. Віталій Ковалевський)

Як доїхати до нашого табору:

З Києва – будь яким потягом, що курсує у напрямку Донбасу з зупинкою на станції м. Карлівки. Наприклад Львів-Луганськ, Київ-Донецьк, Хмельницький-Дебальцево.

З Луганську та Донецьку – будь –яким потягом, що курсує через станцію Карлівка.

З Харкова – автобусом, що курсує по маршруту Харків-Красноград-Карлівка, у передмісті Карлівки зупинка вул. Гоголя.

З Дніпропетровська та інших міст цього регіону – автобусом до зупинки вул. Гоголя через Красноград.

Довідки та виклик автобусу на вокзал тел. 050-655-25-65, 095-633-73-32 (цілодобово).

Дитячий Православний літній оздоровчий табір «Орлятко» Полтавської єпархії пропонує для ваших дітей в літньому сезоні відпочинку 2013 року

Якісне харчування, що складається тільки з натуральних продуктів.

Хліб та хлібобулочні вироби – з борошна урожаю місцевого АПК «Докучаєвські чорноземи».

Молоко та молокопродукти – безпосередньо від дійного стада.

Мед – власного виробництва.

Трав'яний чай – виробництва станції по вирощуванню лікарських трав с. Березоточа Лубенського району Полтавської області.

М'ясо – приватного виробництва, що виключає м'ясо курей та різноманітні фарші.

Яйця – з приватного господарства.

Згущене молоко – виробництва Рогачівського заводу Білорусії.

Масло вершкове – з Росії.

Овочі та фрукти – з місцевого ринку.

Цукор – Ланнівського цукрозаводу нашого району.

Крупи та борошно – виробництва місцевих агропромислових комплексів.

Олія – виробництва місцевих підприємств.

Зелень – вирощуємо самі.

Варення, повидла – власного виробництва.

Харчування у таборі повністю виключає вживання будь-яких шкідливих харчових добавок та продуктів з ГМО.

З благословення Високопреосвященнійшого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ  духовна частина перебування у таборі складається з:

- вечірніх та утрішніх молитв у табірному храмі святої рівноапостольної княгині Ольги, спільної молитви перед та після трапези, щоденного одногодинного заняття по особливій програмі, складеній по книзі кандидата педагогічних наук священика Богдана Огульчанського «Божий світ і ми». А також інших табірних заходів згідно з календарним планом. У вихідні та святкові дні відправляються Божественна Літургія, а відпочиваючі сповідаються та причащаються Святих Христових Таїн. До Сповіді та Причастя їх готують священики-духівники, що постійно перебувають у таборі і спілкуються з дітьми під час проведення різних заходів.

З досвіду організації та проведення духовної роботи з відпочиваючими підтверджується на практиці ефективність зростання загального рівня кращих моральних якостей. Знаходячись у гурті єдиновірців, отримуючи духовне окормлення у будь-який час від духовенства діти стають добрішими, чеснішими, поважають старших, з любов'ю відносяться до оточуючих.

Це і є основна задача нашого дитячого табору – сформувати кращі моральні якості на основі Православної віри, християнської етики та протистояти сучасним культам, сектам, захопленню у полон юних душ, що тільки наповнюються і знаходяться у стані формування.

Разом не віддамо наших дітей на розтління, у когорту наркоманів, алкоголіків, блудників – бо це є смерть духовна і фізична.

Наша свята Православна Церква пропонує різні заходи на захист дітей від негативного впливу. Кращими з них є недільні школи, що діють при церквах. Але не всі діти є їх учнями. Компенсувати відсутність духовних знань у певній мірі допоможе наш дитячий православний табір. 

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Основи християнської культури

Програма розроблена і видана згідно з рішенням Вченої Ради Православного педагогічного товариства

Голова Православного педагогічного товариства –

протоієрей Анатолій Затовський

Голова Вченої Ради товариства –

академік Академії педагогічних наук, професор М.Б. Євтух

Рецензенти –

В.М. Хайруліна, член-кореспондент Академії педагогічних наук

Т.Д. Тхоржевська, кандидат педагогічних наук, доцент

1 урок – Божий світ навколо нас. Хто ми такі? Совість – голос Божий.

2 урок – Гріх і як з ним боротися. Шануй своїх батьків. Матір Божа – наша Заступниця.

3 урок – Наш рід. Ми – християни. Вчимося пошани до літніх людей.

4 урок – Слово про рідну землю. Твоє ім'я. Хліб наш щоденний.

5 урок – Храм – дім Божий. Ікона.

6 урок – Милосердя. Святий Миколай. Різдво Христове. Хрещення Господнє.

7 урок - Добре слово. Слово Боже. Життєвий шлях.

8 урок – Чи вміємо ми прощати і миритися? Чи вміємо ми поступатися?

9 урок – Як навчитися справжньої праці? Навіщо потрібні гроші? Добрі звички і погані звички.

10 урок – Чи вміємо ми дякувати? Вдячність до тих, хто віддає себе в жертву заради нас. Воскресіння Христове (Великдень).

Для забезпечення якісного відпочинку ми пропонуємо:

- При прийомі до табору разом з медоглядом перевірку на відсутність сколіозу. При виявленні захворювання особливий режим занять з лікувальної гімнастики та спеціальний масаж, що дозволяє протягом короткого часу позбутися цієї вади. Перевірку хребта та осанки, масаж та лікувальну гімнастику проводить заслужений тренер України В.В.Соловьов.

- За бажанням батьків – вживання перепелиних яєць (натщесерце вранці).

- Навчання плаванню та за сприяння погоди щоденне купання на річці Орчик (річка очищена земснарядом, місце купання перевіряється водолазами).

- Одноденний похід лісом. Одночасно проводяться заняття по виживанню на пересічній місцевості.

- Навчання у школі верхової їзди.

- Плавання на байдарках рікою.

- Козацький день, у ході якого знайомство з козаками та козацьким рухом, стрільба з пневматичної гвинтівки, спортивного луку, козацький куліш біля костра, козацькі веселощі та українські пісні і танці.

- За бажанням батьків у окремий день проводиться паломницька поїздка по святим місцям м. Полтави з відвіданням Хресто-Воздвиженського монастиря, храмів міста, музеїв краєзнавчого та Полтавської битви, катанням на ковзанах.

- Діти навчатимуться у гуртках:

Бісероплетіння та вишивки, кулінарному, спортивному, писанкарства, театральному, лялькового театру, вивчення основ масажу, художньому, вокально-музичному, верхової їзди, рукоділля та м'якої іграшки, юних натуралістів, юних журналістів, косметичному, орієнтації на місцевості та виживання в складних умовах.

Календарний план нашого табору:

1-й день

Прибуття дітей, медогляд, прийом документів, розселення по загонах, бесіда директора табору з батьками. Святковий молебень, урочисте відкриття табору, підйом прапору, показ пожежної техніки. Робота у загонах: запис у гуртки; складання графіків чергування по столовій, корпусам, патрулювання табору у денний час; визначення назви загону на честь святих, вивчення тропаря. Бесіда директора та табірного персоналу з дітьми. Інтерактивні ігри знайомства у загонах. Святкове багаття, гра «Струмочок», «Пантоміма» та інше.

2-й день

Змагання по футболу. Бесіда духівника табору про зовнішній вигляд православних християн. Конкурс зачісок «Довга коса – дівоча краса».

3-й день

Зустріч з працівниками МНС. Естафета «Веселі старти» або «Весела мандрівка», концерт «Конкурс талантів».

4-й день

Шахово-шашковий турнір. Підготовка виставки малюнків. Перегляд художнього фільму воєнної тематики.

5-й день

Змагання з кульової стрільби. Виставка малюнків та композицій квітів присвячених ВВ війні. Зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Василем Васильовичем Соловйовим, концерт військової пісні.

6-й день

Тенісний турнір. Інтелектуальна вікторина «Що? Де? Коли?» меншої вікової групи. Сповідь та підготовка до Святого Причастя.

7-й день

Відвідання Церкви. Зустріч з представниками українського козацтва війська Запорізького Полтавської паланки. Козацькі розваги. Козацький куліш біля багаття. Фольклорний концерт «Лийся, пісне українська!».

8-й день

Одноденний похід до лісу. Бесіда з районним екологом та лісничим Красноперівського лісу «Бережіть природу!».

9-й день

Паломницька поїздка або естафета «Смуга перешкод». Перегляд дитячого художнього фільму.

10-й день

Гра «Вдячне серце». Конкурс «Строю та пісні» або конкурс «Зірка плюс зірочка».

11-й день

Змагання по плаванню. Інтелектуальна вікторина «Що? Де? Коли?» старшої вікової групи..

12-й день

Змагання по волейболу. Конкурс «Справжня господарочка» або концерт «В гостях у казки».

13-день

Гра «Острів скарбів». Виставка малюнків «Портрет любимого наставника». Нагородження переможців спортивних змагань. Подячний молебень. Прощальне велике вогнище.

14-день

Прання білизни, прибирання в корпусах, території, повернення книг в бібліотеку.

15-16 день

Санітарний день. Підготовка до прийому наступної зміни.

Просимо Ваших святих пожертв на ремонт та розбудову, покращення умов проживання у нашому дитячому таборі.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 6
  • foto

ДЖЕРЕЛО