Свято в дитячому реабілітаційному центрі "Шанс" м. Біла Церква

Поділитися з ближнім радістю і теплом душі, подарувати гарний настрій, увійти в становище того, хто поруч і хто так цього потребує… Здавалося б, що може бути легше?

Останні дні перед Великим постом ознаменовані святкуванням Масляної, коли перед духовним очищенням, покаянням, духовною працею кожний має відчути насолоду від смачних традиційних страв, а головне - приділити увагу своїм ближнім, попросивши вибачення за всі можливі образи. І, більше того, не завдавати нових… 

Масляна завітала на поріг до вихованців дитячого оздоровчого центру «Шанс» разом із депутатом Білоцерківської міської ради Сергієм Істоміним, представником фінансово-консультаційної компанії «Родинні інвестиції» Володимиром Морозом, сім’єю священика Сергія Маркевича, настоятелем храму прп. Іллі Муромця, що на території військового шпиталю м. Біла Церква, священиком Дмитрієм Марандюком, який опікується соціальними програмами для дітей з фізичними вадами як у центрі «Шанс», так і на постійній основі в СЗО Ш №19.

Святкування розпочалися в приміщенні закладу, де позитивні емоції діти отримали від гри лялькового театру, автором якого є Світлана Ярмоленко, що власноруч займається виготовленням ляльок. Спеціальні ляльки були виготовлені вихованцями дитячого будинку «Злагода» та подаровані дітям центру «Шанс».

За підтримки депутата С.Істоміна організували солодке пригощання до Масляної, а також було передано сани, катання на яких подарували масу позитивних емоцій дітям. Отець Дмитрій організував для діток прогулянку на конях, під час якої вони мали змогу не тільки покататися, але поспілкуватися з тваринами, що передбачено самою програмою реабілітації дітей, хворих на ДЦП.

- Масляна має велике значення в житті кожного християнина, - каже священик Дмитрій. - В останню неділю перед Святою Чотиридесятницею ми маємо можливість споживати солодощі, адже в неділю, після вечірнього богослужіння ця їжа заборонена. Масляна для дітей має велике значення, адже через солодощі та свято їм передається духовна, душевна радість. І свято, яке відбулося в оздоровчому центрі «Шанс», засвідчило це. Діти з вадами були настільки повноцінними і щасливими, що здоровим людям навіть тяжко це уявити і зрозуміти. Кожен особисто може зробити свято для таких дітей. Я бажаю їм міцного здоров’я і нехай Господь нагородить їх духовною радістю.

До присутніх з вітальними словами звернулися й інші гості, після чого кожному було вручено іконки св. Георгія Побідоносця. Почаївську ікону Божої Матері було передано директору оздоровчого центру Володимиру Крижанівському.

По завершенню свята для діток влаштували катання на конях. Дитячій радості не було меж!

Не вкради!

Як відомо, нещодавно активно обговорювалося питання про те, що частина приміщення центру має бути відведена під амбулаторію сімейного типу, як того вимагає реформа в галузі медицини. Вивчивши досконало це питання та усвідомлюючи потребу в площі та реалізації програми розвитку Центру, постійна комісія соціального захисту населення, представниками якої є Тарас Мороз та Сергій Істомін, вирішила підтримати та не допустити відділення частини приміщення від цілісного комплексу центру «Шанс».

- Враховуючи логістику і саму програму, закладові вкрай потрібна цілісна територія і подальший розвиток всередині приміщення, яке ремонтується силами самого центру; закуповується медичне обладнання для діагностики та лікування дітей, - кажуть представники профільної комісії. – Постійна депутатська комісія з питань соціального захисту населення має наміри підшукати окреме приміщення для створення амбулаторії, де здійснюватиметься прийом у більш зручний спосіб для дітей, які живуть на масиві Леваневського.

Після офіційної частини заходу відбулася дружня зустріч директора центру «Шанс» Володимира Крижанівського із представником Білоцерківської єпархії священиком Дмитром Марандюком з питань тісної співпраці заради духовного та фізичного розвитку дітей, хворих на ДЦП. Володимир Крижанівський підкреслив, що готовий прийняти допомогу та розглянути будь-які пропозиції задля досягнення позитивного результату на користь вихованців. Зокрема, в закладі планується відкрити окрему кімнату-капличку, де кожен вихованець може в будь-який час побути наодинці, помолитися.

Дійсно, якщо здорові діти мають широкий вибір як для навчання, так і для проведення дозвілля, то для дітей на інвалідних візках – це проблема.

- Ми всі були дуже шоковані, коли дізналися, що в нашого центру планують забрати частину приміщення, - каже заступник директора Білоцерківський дитячого оздоровчого центру «Шанс» Тамара Луценко. – Проводити реформу потрібно, але не за рахунок дітей-інвалідів. Якщо йдеться про створення чогось нового, то це має відбуватися через додавання, доповнення, а не відбирання у когось. Разом із батьками ми вирішили, що віддавати частину приміщення не будемо.

Мова йде саме про третину приміщення, що становить собою два діючих кабінети та один кабінет відведено під склад інвалідних візків. Після приведення кабінетів до належного стану, в них планується відкрити фотовідеостудію, зал виробничих навичок, куточок духовності тощо.

Тож хіба можна позбавляти таких дітей можливості отримувати повноцінний розвиток та задоволення від життя? Можливо, це їхній останній шанс на майбутнє…

  • foto
  • masl-bc-01
  • masl-bc-02
  • masl-bc-03
  • masl-bc

Мар’яна Росич

"Білоцерківська єпархія"