КАРПАТСЬКІ ЗАМАЛЬОВКИ З МОЛОДІЖНОГО ФОРУМУ

Враження учасниці українсько-польському форуму православної молоді в Карпатах

У сьогоденні, в час бурхливого інформаційного буму, молоді напрочуд важко вірно зорієнтуватись у своїх пріоритетах і визначитись із життєвими цінностями. Серед широкого загалу нині побутує думка про домінантну роль матеріальних благ у справі самореалізації та самоствердження людини. Натомість для морального розвитку особистості достатньо передивитись цікаві телепередачі, проглянути популярні газети й журнали, помандрувати інтернет-простором. Щасливими є ті, хто усвідомлює обмеженість подібного мислення та способу життя, визнаючи найбільш корисним та значимим серед усіх можливих варіантів збагачення – зростання духовне. Такий помисел особливо притаманний православній молоді, котра у звичній повсякденності чільне місце відводить підтриманню на належному рівні власної духовності.

Саме такі люди стали учасниками виїзного українсько-польського молодіжного форуму «Крок за кроком до здійснення мрій», який проходив упродовж 4-х днів (7-10 березня 2013 р.) у Карпатах, в селищі Славське. Ядро групи становили члени молодіжної громадської організації «Ф.О.М.А.», яка за час існування зуміла стати гідним наслідування прикладом у плані поєднання активної суспільної позиції та сповідування споконвічних християнських ідей. На форумі мала представництво й польська молодь, здебільшого із Білостока, яка завдяки налагодженому українсько-польському діалогу на місцевому ґрунті, вже неодноразово брала участь у подібних зібраннях. Долучилися до заходу й чимало православних хлопців та дівчат з різних куточків Волині, котрі висловили бажання відірватися від буденної суєти й поринути у простір духовного спілкування.

Ціллю форуму було згуртування православної молоді, сприяння укріпленню православного світогляду та християнських цінностей. Завдання поїздки полягали у знайомстві між собою учасників, їх духовному збагаченні, виявленні побажань та потреб сучасної православної молоді.

Добра справа розпочинається з молитви. Форум стартував вранці 7 березня із Молебню у храмі Почаївської ікони Божої Матері, що у Ковелі. Далі на нас чекав неблизький маршрут до селища Славське Львівської області. Розім’ятися та вдихнути свіжого повітря вдавалося під час рекреаційних зупинок, а підкріпитися допоміг сніданок в одному із придорожніх кафе. Неодмінною запорукою гарного настрою в автобусі став пісенний марафон, підтримуваний як українськими, так і польськими друзями.

До пункту призначення ми прибули дещо виснажені, але радісні у передчутті нових вражень. Гостинно відкрив свої двері форумчанам готельний комплекс «Наталі», де ми оселились у комфортабельних номерах із усіма зручностями. Отримавши запрошення господарів до гаряченького обіду, через надцять хвилин ми вже смакували тутешньою кухнею. Опісля – вільний час для відпочинку та облаштування у нових помешканнях.

Подальший наш збір відбувався у дусі знайомства. Кожен розповідав про себе, що вважав за потрібне, ділився очікуваннями від поїздки. Краще запам’ятати один одного поіменно допомогла цікава гра, ініційована головою МГО «Ф.О.М.А.» Юрієм Кондратовичем, котрий мав досвід участі у подібних зібраннях й доцільно його використовував. Далі – обговорення завтрашньої програми, вечеря і, звісно ж, вечірні молитви. Всі охочі мали можливість розслабитися після тривалого переїзду у сауні, басейні та за грою у більярд.

Як і подобає православним людям, наступний день розпочався з ранкових молитов. Поснідавши, ми вирушили до гірськолижного комплексу «Плай». Катання на лижах, сноуборді, санях, підйомнику – пропозиція розваг могла задовольнити широке коло вподобань. Для одних цей виїзд став дебютним у підкоренні снігових вершин, іншим, для яких гірськолижні траси є невід’ємною частиною життя, не вистачило й дня, аби сповна насолодитись екстремальним хобі. По поверненню до готелю ми пообідали та відпочили після емоційно та фізично напруженого дня. Увечері на нас чекала бесіда зі священиком. За чашкою чаю велися розмови як про важливі духовні цінності, так і звучали нестримні емоції від освоєння гірськолижних спусків, адже без казусів та пригод не обійшлося. Трапеза та молитви завершили насичений другий день форуму.

Отримавши незабутні враження від лижних прогулянок, форумчани вирішили це повторити. 9 березня пройшло знову ж у лоні засніжених гір. Після спільної розваги наш колектив ще більше згуртувався, адже крім суміжного проживання, ми пліч-о-пліч падали й піднімалися, тремтіли перед висотою та щиро сміялися і, врешті, повсякчас підтримували один одного. Вечірні години промайнули за молитвою, смаженням сосисок та дискотекою. То була наша остання ніч у Карпатах, тому майже нікому не спалось, адже хотілося надолужити спілкування й усе до дрібниць закарбувати у пам’яті.

Як завше, помолившись та поснідавши, четвертий день форуму, 10 березня, ми виокремили для візиту до Львова. Першочерговим пунктом маршруту було відвідання храму Георгія Побідоносця, де кожен із нас мав змогу вшанувати місцеві святині та взяти участь у Божественній Літургії.

Пізнавальною була й екскурсія Старим містом. Більшість із нас вже була у Львові, проте завдяки детальним оповідям місцевого екскурсовода Галини Іванівни, я впевнена, кожен почерпнув для себе щось нове. Особисто для мене цікавими пам’ятками історії та культури міста є Аптека-музей, постамент Адаму Міцкевичу (найгарніший у Європі), Будинок опери і, звичайно, Музей шоколаду. Можна годинами спостерігати, як із рідкої маси поступово утворюються шоколадні злитки, фігурки або ж авторські композиції. Тут же ми й придбали цікаві вироби, аби почастувати своїх близьких львівським диво-шоколадом. Обідню перерву ми провели у харчівні української кухні «Пузата хата».

Від солодкого свята – до активного відпочинку: аквапарк, льодовий каток, боулінг, шопінг у торговельно-розважальному комплексі «Ашан». Кілька годин веселощів минули непомітно і ми знову зайняли свої місця в автобусі, що прямував до рідної Волині.

Протягом 4-х днів форуму його учасники мали змогу висловити на папері свої міркування з приводу плюсів та мінусів заходу й помістити їх у спеціальну скриньку. Дорогою додому було озвучено думки форумчан уголос, серед яких: подяки організаторам, відзначення цікавих моментів, емоції від спілкування, враження від знайомства з горами і, щонайважливіше, великі сподівання на прийдешні зустрічі у такому ж душевному православному колі.

Дякуємо за підтримку єпископу Володимир-Волинському і Ковельському Володимиру, з благословення якого відбувався наш форум. Окремі слова вдячності висловлюємо: співорганізатору та керівнику поїздки Наталії Антонівні Кондратович, ентузіазм, об’єднавчі здібності й терпіння якої заслуговують на повагу; духовним наставникам форуму – священикам Володимиру Ровінському, Василію Сергійчуку, Володимиру Шкварку, котрі мудрими порадами та християнськими настановами забезпечували гармонійну атмосферу в колективі; нашому водієві Вальдемару – людині широкої душі та доброго серця, який із небаченим розумінням ставився до наших побажань й частенько вносив цінні корективи.

Підсумки подорожі зводяться до наступного: українсько-польському форуму православної молоді в Карпатах-2013 ставимо п’ятірку з плюсом!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • foto

Альона Гарбарук – учасниця форуму