Могилів - Подільська єпархія. Дайджест новин

Подільські скаути беруть активну участь у житті єпархії

18 червня 2013 р. представники молодіжної організації «Подільські скаути» взяли участь у круглому столі, який проходив у с. Буша Ямпільського благочиння.

Цей захід зібрав представників Могилів-Подільської і Ямпільської Служби зайнятості та різних громадських організацій, яким не байдужа тема дискримінації жінок в суспільстві, зокрема жіночого безробіття в селі.

Надзвичайно важливим є те, що держава, Церква і суспільство намагаються працювати над глобальними проблемами разом. Було проведено майстер-класи по допомозі у відкритті жінками садиб, які займаються зеленим туризмом, також розповідали, як  створити локальний продукт, як згуртувати громаду на селі. Професіонали-тренери були чудово підготовлені, що допомогло побачити на власні очі як можна працювати, отримуючи не тільки прибуток, а і радість від роботи. І, що важливо, не виїжджаючи у великі міста чи закордон, а пліч-о-пліч із своєю родиною та в рідному селі.

22–26 липня 2013 р. священики єпархії та голова громадської організації «Подільські скаути» Наталія Веселовська як представник Могилів-Подільської єпархії взяли участь у семінарі зі зміцнення партнерства державних установ, організацій, Церков та громадських організацій України у питанні попередження розповсюдження ВІЛ-інфекції, інших соціально-небезпечних захворювань та соціального сирітства.

Однією з тем, які порушувалися, була «Стигма і дискримінація, пов’язані з ВІЛ/СНІДом». Стигма – це негативно оцінена суспільством ознака, яка визначає статус людини та поведінку оточення стосовно неї. Наприклад, «хворі на ВІЛ покарані Богом за розпусне життя», «не можна причащатися з однієї Чаші з хворим на ВІЛ» тощо. Тобто, стигми мають різні прояви: неприйняття та уникнення людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, ізоляцію хворих людей, примусове тестування на ВІЛ та дотримання конфіденційності з  подальшим утиском, психологічне насильство над хворими тощо. Дискримінація в свою чергу – це вже прояв негативного ставлення на рівні дій.

Корисним було практичне заняття з основ долікарняної допомоги хворим.

Дуже важливим є те, що священики зрозуміли, як поводитися з людиною, яка зізналася, що хвора на ВІЛ/СНІД, як її підтримати та знають тепер, куди їй порадити звернутися для отримання професійної допомоги. 

Молодіжний відділ єпархії